Vyrobte si cestovatelský Art Journal

Art journal, to je spojení umění a tvoření vašeho vlastního časopisu, ve kterém si můžete ztvárnit vlastní pocity, nálady a hlavně zážitky z cest i nezapomenutelné okamžiky v životě. Anebo – a to vůbec nejlépe – můžete tvořit jen tak, pro radost!

Art journal
Trendy cestovatelský Art journal, to je spojení umění a tvoření vašeho vlastního časopisu. Foto: www.aladine.cz

„Art Journal má navíc další nespornou výhodu – při jeho tvorbě neplatí žádná přísná pravidla. Do svého journalu můžete použít vše, co budete chtít. Různé techniky, fotografie, není to deník ani album, Art journal – to je především hra,“ říká Martina Linková z portálu Aladine.cz, kde najdete spoustu tipů na zábavné tvoření od známých českých výtvarnic a designérek.

Materiál a pomůcky:

– inkoustové polštářky Aladine, akvarelový papír, razítka Aladine stromy, razítka Aladine abeceda, inkoustové spreje Aladine

– štětec, rozprašovač, nesavá podložka, 3D lepicí polštářky, černý fix, horkovzdušná pistole,

– permanentní inkoust, tenký karton, lepidlo, oboustranná lepicí páska, strukturovací pasta (gesso), špachtle, plastové šablony, knihařské kroužky, kleště na dírky

– embossovací prášky, embossovací médium, nůžky, akrylový bloček

Postup:

  1. Pomocí špachtle naneste pastu přes šablonu na akvarelový papír. Nanášejte pastu tahem přes šablonu v jednom směru, aby se dostala tam, kam má. Vše vysušte horkovzdušnou pistolí.
  2. Připravte si inkousty ve spreji Aladine, vyberte si barvy a nastříkejte je na nesavou podložku. Rozprašovačem na ně nastříkejte vodu. Akvarelový papír postříkejte také vodou a celý papír namočte do inkoustů na podložce. Namáčejte tak dlouho, až se vám povrch bude líbit. Pak vše vysušte.
  3. Připravte si písmena abecedy, klidně zkombinujte i několik fontů, aby byl nápis zajímavější, a natiskněte jej na papír permanentním inkoustem. Připravte si inkoustové polštářky, vodu a pomocí štětce nápisy vybarvěte. Nápisy vystřihněte ve tvaru, který se pro váš Art journal bude hodit. Nalepte je na černý papír (vytvoří vám efektní rámeček) a vystřihněte. Pomocí 3D lepicích čtverečků nalepte na přední stranu, kterou můžete dozdobit razítky. Dozdobte dle své fantazie.
  4. Vezměte stránky, které chcete umístit do Art journalu (mohou být jakkoliv ztvárněné, použijte nejrůznější techniky, materiály, razítka, nalepte fotografie, vstupenky do muzeí, jízdenky na autobus apod.). Podlepte je kartonem a do každého listu si udělejte dírky tak, aby byly na stejném místě. Z papíru ještě můžete vystřihnout kolečka a nalepit je kolem otvorů.

Máte hotovo a můžete se vrhnout na tvorbu vašeho příběhu v Art journalu.

AladinE se snaží rozvíjet kreativitu a tvořivost dětí i dospělých prostřednictvím workshopů i kvalitních kreativních pomůcek, zejména razítek určených k potiskům na papír a textil. Díky nim můžou děti i dospělí aktivně naplnit volný čas, rozvíjet svoji fantazii a vyrobit si vlastnoruční a originální obrázky, oblečení i doplňky do interiéru.

Více na www.aladine.cz

 

Přidejte svůj komentář!

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*