EMS mě vrátilo do formy, říká bývalý mistr světa v aerobiku Tomáš Krmíček

Zlepšení výkonu těla pomocí elektrostimulace svalů je čím dál populárnější. Není divu, že ho do svého tréninku zařadil i legendární běžec Usain Bolt. „Rychle přináší lepší kondici a vyrýsovanou postavu,“ říká trenér Tomáš Krmíček z Body Express a mistr světa ve sportovním aerobiku z roku 2004. EMS dnes pokládá za jedinečný způsob tréninku, přitom nad ním před lety „ohrnoval nos“…

Body Expres - Tomáš Krmíček
Tomáš Krmíček z pražského fitness studia Body Express. Foto: www.bodyexpress.cz

„Úplně největší extrém byla příhoda, když jsem chtěl ve 40 letech vyšplhat lano bez přírazu. Jako gymnasta jsem ho šplhal kdykoli a naprosto perfektně, naposledy však, když mi bylo patnáct. Když jsem pak po mnoha letech začal vést v Sokole pro svého staršího syna gymnastiku a chtěl jsem dětem ukázat, jak se šplhá na laně, už jsem nikam nevyšplhal. Byla to pro mě strašná ostuda,“ vzpomíná Tomáš Krmíček z Body Express.

Za pár let pak vedl gymnastiku u mladšího syna. „Naštěstí jsem na tu trapnou historku zapomněl. Když mě pak zase napadlo předvést dětem šplh na laně bez přírazu, nebyl to najednou žádný problém – úplně v pohodě jsem lano vyšplhal! Ano, v té době už jsem pravidelně chodil na EMS. Šplh jsem samozřejmě netrénoval. Vlastně jsem na lano ani nesáhl. Jenom hlava si z mládí pamatovala, jak se to dělá a EMS mi natrénovala svaly,“ vypráví Tomáš Krmíček, jak mu EMS pomohla najít ztracenou formu.

Jak si (nejen) lépe zavázat tkaničky

Metoda EMS (elektro-myo-stimulace) se původně používala pro rehabilitaci svalů po operacích. Dnes představuje jeden z nejrychlejších způsobů, jak dostat tělo do kondice. EMS je také skvělá kompenzace výkonnostního sportu, protože pomůže zapojit opravdu všechny svaly. Jakákoli sportovní činnost tak půjde lépe a nevzniknou žádné svalové dysbalance, které bývají negativním doprovodným jevem většiny sportů.

Při EMS se celé tělo aktivuje pomocí slabých elektrických impulzů, stejných, jaké si samo vytváří, a tím se rovnoměrně zpevní a přirozeně vytvaruje. Pro toto vysoce efektivní cvičení (stačí 20 min. týdně) se využívají přístroje miha bodytec od společnosti Nové Fitness.

„Pokud člověk chodí na trénink EMS především proto, aby ho nebolela páteř a další klouby, pozná změnu k lepšímu po 2-3 trénincích. Jsou ale lidé, kteří už po prvním tréninku říkají – tak takhle bych si ty tkaničky předtím nezavázal,“ říká Tomáš Krmíček, který ovšem sám kdysi nad touto formou cvičení trošku „ohrnoval nos“.

Cvičení EMS - Bodyexpres
Není to tak, že „něco“ cvičí za nás. I na tento trénink je nutno přijít dobře připravený. Foto: www.bodyexpress.cz

Začalo mi to dávat neuvěřitelný smysl

„To bylo tak. Když jsem byl pracovně s kolegou Pavlem Suchým na světové fitness výstavě v Německu, představovali tam cvičení EMS. Pavel navrhl, že bychom si to měli jít zkusit. Odmítl jsem se slovy, že nějaký „mačkač břicha“ mě nezajímá. Pak mi to ale nedalo. Druhý den po prvním tréninku jsem zjistil, že mě bolí hýžďové svaly. Asi to bylo z té dlouhé procházky, pomyslel jsem si. Ale z té by mě přece nebolel triceps? Musel jsem uznat, že něco na tom EMS je. Začalo mě to zajímat. Tak jsem pak pravidelně jezdil do Německa a do Rakouska na trénink, abych zjistil, jak to funguje. A najednou mi to začalo dávat neuvěřitelný smysl,“ vypráví Tomáš Krmíček. Když pak zjistil, jak mu EMS pomáhá od dlouhodobých pohybových potíží a jak se mu rychle zlepšuje forma, rozhodl se založit první studio Body Express nabízející lekce EMS. Dnes jich existuje po celé republice 16 a další stále vznikají.

Kdo je Tomáš Krmíček?

Narodil se v roce 1974 v Brně. Má za sebou úspěšnou závodní kariéru. Původně byl sportovní gymnasta, později se věnoval sportovnímu aerobiku, ve kterém dosáhl řady úspěchů, z nichž největší byl titul mistra světa, který získal v roce 2004 v kategorii párů s Kateřinou Protivínskou. Je také několikanásobným mistrem republiky ve sportovním aerobiku. Působil jako trenér a instruktor individuálních a skupinových cvičení, školitel a tvůrce různých tréninkových a zdravotně preventivních metod cvičení. Než založil první pobočku Body Express, kde se cvičí EMS, nejprve vše vyzkoušel na vlastní kůži. Nyní je koordinátorem 16 poboček Body Express, které jsou rozmístěny po celé republice.

Metoda EMS (elektro-myo-stimulace) se původně používala pro rehabilitaci svalů po operacích. Dnes představuje jeden z nejrychlejších způsobů, jak dostat tělo do kondice, odstranit svalové nerovnováhy a zhubnout. Při EMS se celé tělo aktivuje pomocí slabých elektrických impulzů, stejných, jaké si samo vytváří, a tím se rovnoměrně zpevní a přirozeně vytvaruje. Pro toto vysoce efektivní cvičení se využívají přístroje miha bodytec od společnosti Nové Fitness. Ve studiích Body Express, kde lekce EMS probíhají, a kam klienti docházejí 1x týdně (na rozdíl od studií, kde probíhá tradiční fitness trénink doplněný stimulací, a je nutné jej absolvovat vícekrát týdně), si mohou klienti vybírat z mnoha různých cvičebních programů.

Zdroj informací: www.bodyexpress.cz a www.novefitness.cz

Přidejte svůj komentář!

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*