EMS zeštíhlí pas, zvedne poprsí i hýždě

Snem mnoha žen je štíhlý pas a ploché břicho. Tenhle sen se stane skutečností ve chvíli, kdy se zaktivují břišní svaly, které ale sami vůlí ovládat neumíme. Dokáže to však EMS, cvičení na principu elektrostimulace, které dá svaly do pohybu. Výsledkem je nejen štíhlý pas, ale i zvednuté a pevné poprsí a hýždě.

Cvičení EMS - Bodyexpres
EMS zaručuje rychle viditelné výsledky bez přetěžování, namáhání kloubů a šlach. Foto: www.bodyexpress.cz

„Když chcete mít zpevněné břicho a vypadat štíhle, děláte sklapovačky, zkracovačky… Je to v pořádku, ale stále přitom trénujete pouze vnější svaly, v tomto případě přímé břišní. A jen u málokterého cvičení dokážete zapojit ty hluboké, kterých je spousta. Například pod vrstvou šikmých břišních svalů se ukrývá ještě vnitřní příčný břišní sval. Ten drží břišní orgány na svých místech. Když je v „dobré kondici“, umí nás opticky zúžit. Jenže zrovna tenhle hluboký sval neumíme vůlí ovlivnit. Nová cvičební metoda EMS (elektro-myo-stimulace) to ale dokáže. Pošle sem slabý elektrický impulz, který vnitřní svaly zaktivuje, takže jsou v přirozené tenzi (napětí), jak mají být,“ vysvětluje princip fungování metody EMS Tomáš Krmíček z pražského fitness studia Body Express a zároveň upozorňuje, že ale v žádném případě nejde jen o krásnou postavu. Štíhlý pas a pevné břicho jsou totiž také pojistkou proti bolestem zad. „Když nejsou břišní svaly posílené, převezmou jejich práci svaly kolem páteře v bederní oblasti. Ty na to ovšem nejsou stavěné, aby držely vše, co je od pasu nahoru, proto nás začnou bolet záda.“

Jak EMS funguje

Studiu svalových pohybů se věnoval už v renesanci Leonardo da Vinci. Ital Luigi Galvani zase v roce 1791 při zkoumání žabích stehýnek poprvé pozoroval vztah mezi svalovými kontrakcemi a elektřinou. Později se přišlo na to, že sval vlastně produkuje slabý elektrický impulz. Na základě tohoto zjištění se elektrostimulace začala používat v medicíně k léčbě atrofovaných svalů.

„Když neumíme dát sami vědomě svalu signál, aby provedl stah – kontrakci, pošleme mu vzkaz skrze elektrody. Proto se při elektroléčbě přidělávají dvě podušky, impulz probíhá mezi nimi a donutí sval ke kontrakci. To se používá pro aktivaci svalstva, jiné metody jsou pak pro uvolnění svalstva. Princip je ale stejný – 2 elektrody působí na konkrétní sval. Cvičební metoda EMS (elektro-myo-stimulace) pracuje na stejném principu, kdy se do ochablých nebo přetížených svalů posílají slabé elektrické impulzy, které je aktivují, a to až 80x za sekundu. Svaly tak opět začnou pracovat správně,“ vysvětluje Tomáš Krmíček.

Technologie, na jejímž principu EMS pracuje, je celkem jednoduchá. Skládá se z přístroje (miha bodytec), elektrod vestavěných do vesty a pásků upevněných na ruce, nohy a hýždě, a speciálního oblečení, které se obléká pod tyto elektrody. To má hygienickou funkci – tvoří přechodovou vrstvu mezi elektrodami a pokožkou – a zároveň zabezpečuje vodivost mezi nimi. (Většina studií toto oblečení půjčuje, ale je možné koupit si i vlastní.)

Cvičení EMS - Bodyexpres
Není to tak, že „něco“ cvičí za nás. I na tento trénink je nutno přijít dobře připravený. Foto: www.bodyexpress.cz

Dva bonusy navíc

Při cvičení EMS, kdy máte na sobě toto speciální oblečení a elektrody, se celé tělo aktivuje pomocí slabých elektrických impulzů, stejných, jaké si samo vytváří, a tím se rovnoměrně zpevní a přirozeně vytvaruje. Vytvarování těla je velmi rychlý proces. První změny jsou znát už po pár (2-3) lekcích, i když je to samozřejmě velmi individuální. Pokud je tělo celé obalené zásobou tuku, nebudou změny hned zřetelné. Ale více aktivních svalů dokáže tukové zásoby postupně odbourávat.

„Co je ale zvláště pro ženy potěšující, při cvičení EMS se nejen zeštíhlí pas a zpevní břicho, zároveň se i zvednou prsa a hýždě, protože všechny tyto tři části těla spolu souvisejí. Díky cvičení EMS budou zkrátka poprsí i hýždě pevnější a na svém místě. Tohle všechno se stane díky tomu, že se zpevní vnitřní korzet těla. A to nám vytvoří příjemnou postavu, na kterou se každý rád podívá, a jež je i skvělou prevencí bolestí zad,“ uzavírá Tomáš Krmíček z pražského fitness studia Body Express.

Metoda EMS (elektro-myo-stimulace) se původně používala pro rehabilitaci svalů po operacích. Dnes představuje jeden z nejrychlejších způsobů, jak dostat tělo do kondice, odstranit svalové nerovnováhy a zhubnout. Při EMS se celé tělo aktivuje pomocí slabých elektrických impulzů, stejných, jaké si samo vytváří, a tím se rovnoměrně zpevní a přirozeně vytvaruje. Pro toto vysoce efektivní cvičení (stačí 20 min. týdně) se využívají přístroje miha bodytec od společnosti Nové Fitness. Ve studiích Body Express, kde lekce EMS probíhají, a která vznikají po celé republice (v současnosti jich působí už 16), si mohou klienti vybírat z mnoha různých cvičebních programů.

Zdroj informací: www.bodyexpress.cz a www.novefitness.cz

Přidejte svůj komentář!

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*