EMS zpevní pojivovou tkáň, proto je účinnou zbraní proti celulitidě

Příčinou nevzhledných hrbolků na kůži, které trápí především ženy, je slabá pojivová tkáň. Na strašidlo jménem celulitida účinně zabírá EMS – cvičení spojené s elektrickou stimulací svalů.

EMS metoda
Cvičební metoda EMS funguje na principu slabých elektrických impulzů. Foto: www.bodyexpres.cz

Pojivová tkáň je pro tělo velmi důležitá. Obsahuje mimo jiné krevní cévy, nervy, potní žlázy a také hmatová tělíska. „Ženská pojivová tkáň má jinou strukturu než mužská, proto může absorbovat více tukových buněk. Možná vám to přijde nespravedlivé, ale příroda to tak zařídila, aby se kůže mohla během těhotenství roztahovat. Ovšem i někteří muži mají pojivovou tkáň slabší, a proto i u nich se může celulitida vyskytnout. Nevzhledné hrbolky na kůži bývají nejvíce patrné hlavně v oblasti  stehen  nebo  hýždí.  A právě v těchto partiích (a nejen v nich) pomůže EMS pomocí elektrických impulzů kůži zpevnit a hezky vyhladit,“ říká trenér Tomáš Krmíček z pražského fitness studia Body Express a mistr světa ve sportovním aerobiku z roku 2004.

EMS působí na svaly, ale i na pleť

Metoda EMS (elektro-myo-stimulace) se původně používala pro rehabilitaci svalů po operacích. Dnes představuje jeden z nejrychlejších způsobů, jak dostat tělo do kondice.

Naše svaly jsou řízené malými elektrickými impulsy, které mozek vysílá, aby je aktivoval. Tyto impulsy EMS simuluje pomocí speciálního obleku s elektrodami, které aktivují svaly v průběhu dvacetiminutového tréninku, kdy cvičící provádí základní cviky s mírnou zátěží dle pokynů trenéra. Oblek aktivuje svaly až 80krát za sekundu, ty tak pracují daleko výkonněji než při běžném cvičení. Ale to není všechno…

„Svalové kontrakce během tréninku EMS stimulují krevní oběh v kůži i tvorbu kolagenu. Výsledkem tréninku je tak kromě posílených a zpevněných svalů a redukce tukových buněk i hladší a mnohem pevnější pokožka. Zároveň díky lepšímu prokrvení tkání a přísunu kolagenu vypadá pleť čerstvě a zdravě, jako po delším běhu na čerstvém vzduchu. Proto si zvláště ženy pochvalují, že jim EMS výrazně zlepšilo pleť,“ říká Pavel Suchý z brněnské společnosti Nové Fitness.

Cvičení EMS - Bodyexpres
Cvičební metoda EMS funguje na principu slabých elektrických impulzů. Foto: www.bodyexpres.cz

Metoda EMS (elektro-myo-stimulace) dnes představuje jeden z nejrychlejších způsobů, jak dostat tělo do kondice, odstranit svalové nerovnováhy a zhubnout. Při EMS se celé tělo aktivuje pomocí slabých elektrických impulzů, stejných, jaké si samo vytváří, a tím se rovnoměrně zpevní a přirozeně vytvaruje. Pro toto vysoce efektivní cvičení se využívají přístroje miha bodytec od společnosti Nové Fitness. Ve studiích Body Express, kde lekce EMS probíhají, a kam klienti docházejí 1x týdně (na rozdíl od studií, kde probíhá tradiční fitness trénink doplněný stimulací, který je nutné absolvovat vícekrát týdně), si mohou klienti vybírat z mnoha různých cvičebních programů. V současnosti u nás působí 13 studií, která cvičení EMS provozují. V Praze jsou 3 pobočky: na Vinohradech, na Palmovce a nově na pražské Waltrovce. Mimo hlavní město si můžete zacvičit v Body Expres v Brně, Plzni, Karlových Varech, v Mostě, Českých Budějovicích, Táboře a v Kroměříži.

Více na www.bodyexpress.cz a www.novefitness.cz

Přidejte svůj komentář!

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*