Hi-tech hračky, které mají styl

Dokonalé technické novinky dokážou vyvolat velké nadšení nejen u pánů. A nejde jen o auta či mobily. Stejně tak je zaujme i multitool nebo výkonná powerbanka. Aktivní ženy zase ocení kvalitní čelovku nebo sporttester.

SOS sada pro přežití Cattara 10 dílů
SOS sada pro přežití Cattara 10 dílů. Foto: www.4camping.cz

„Dnešní technické vychytávky jsou skvělými pomocníky jak při cestování a sportování, tak i v běžném životě. Třeba multitooly – kompaktní soubory rozličného nářadí – se hodí mít po ruce kdekoliv, na cestách, v autě, na kole nebo doma. Muži je mají rádi u sebe, protože jim dávají jistotu, že si s nimi poradí, ať už se přihodí cokoli, kdekoli. S jejich pomocí dokážou přeštípnout drát, i odříznout nalomenou větev. Také bez výkonné powerbanky už se dnes při cestování jen těžko obejdeme, a pokud je navíc v kombinaci se solárním panelem, nemusíme se obávat vybitého mobilu, tabletu nebo čelovky,“ upozorňuje Vít Hruška z e-shopu 4camping.cz, zaměřeného na sportovní a turistické vybavení do přírody, a dodává, že samostatnou kapitolou jsou už řadu let tzv. chytré hodinky. Představují totiž nejen krásný designový doplněk, který ocení zvláště ženy sportovkyně, ale mají i spoustu funkcí a vychytávek, takže se stávají perfektními pomocníky při tréninkovém plánu.

Čelovka do každé rodiny

„Před nákupem čelovky je důležité si předem rozmyslet, pro jaký účel ji nejvíc využijete. Kromě jednoduchých základních modelů, které plně postačí třeba na chatu pro lepší orientaci na setmělé zahradě nebo pro děti na noční bojovku, totiž existují i velmi výkonné pro outdoorové sportovce a také speciální – určené například na speleologii,“ upozorňuje Vít Hruška a přidává ještě jeden horký tip, jímž je SOS sada pro přežití.

„Ano, stará známá kápézetka, povinná výbava každého správného skauta. Dnes už má trochu jinou podobu, ale použití a smysl zůstávají stejné – v malé krabičce, která se bez problémů vejde do menší kapsy batohu, jsou připraveny pomůcky a nástroje pro využití při všech outdoorových aktivitách, ale i pro krizové situace.“

Čelovka Silva Cross Trail 5X
Čelovka Silva Cross Trail 5X. Foto: www.4camping.cz

Krokodýl s velmi ostrými zuby

Leatherman Juice CS4 je druhý největší nástroj z řady Juice s hmotností 156 g a délkou zavřeného nože přes 8,2 cm. Velkou výhodou je přístup skoro ke všem prvkům, aniž byste museli nástroj rozevírat. Uvnitř naleznete kleště i 4 typy šroubováků. Na protější straně je i šroubovák křížový. Dominantní nástroj jsou i dostatečně dlouhé nůžky a velmi ostrý nůž, obojí vyrobené z ušlechtilé oceli. Dalším velmi ostrým prvkem je pilka, která přeřeže i větší kusy dřeva. Díky dvěma řadám zubů funguje skvěle. Výrobce poskytuje na své výrobky poskytuje 25letou záruku. Koupíte je na www.4camping.cz za doporučenou cenu 2 990 Kč.

Má to šťávu

Set záložního ultralehkého akumulátoru Venture 30 a solárního panelu Nomad 7 Plus tvoří přenosnou sadu vhodnou pro dobíjení různých zařízení kdekoliv na cestách nebo ve městě. Powerbanka má pevnou konstrukci, vestavěnou svítilnu (až 150 lumenů), nabije mobil, čelovku, malou kameru i tablet. Výhodou je vestavěná ochrana při nabíjení a proti úplnému vybití a voděodolné zdířky. Solární panel dokáže skrze USB vstup nabíjet elektronické přístroje ve stejnou chvíli, kdy se sám napájí energií ze slunce. Set koupíte na www.4camping.cz za doporučenou cenu 5 590 Kč.

Set záložního ultralehkého akumulátoru Venture 30 a solárního panelu Nomad 7 Plus
Set záložního ultralehkého akumulátoru Venture 30 a solárního panelu Nomad 7 Plus. Foto: www.4camping.cz

Neztrácejme čas ani kilometry!

Hodinky Suunto 9 G1 jsou určeny pro dlouhé a náročné tréninkové a závodní tratě. Mimořádná je výdrž baterie – až 120 h s GPS. Se Suunto 9 můžete využít více než 80 uživatelsky nastavitelných sportovních funkcí s více než 50 parametry. Mají atraktivní design, velký barevný displej ovládáte dotykem i tlačítky, disponují optickým měřením tepu s možností použít i přesnější měření hrudním pásem. Novinkou je funkce FusedTrack, která pomocí akcelerometru dopočítává trasu v době nečinnosti GPS. Koupíte je na www.4camping.cz za doporučenou cenu 12 750 Kč.

Světlo jako ve dne

Čelovka Ledlenser MH11 disponuje neuvěřitelným výkonem 1000 lm! Značka Ledlenser jako jediná na světě využívá u svých čelovek princip lomu světla – běžné svítilny jej pouze odrážejí od reflexních ploch. Barvu světla (modrou, zelenou nebo červenou) můžete podle potřeby měnit. Intenzitu světla si čelovka automaticky upravuje v závislosti na okolních podmínkách. Díky propracované čelence perfektně sedí na hlavě a akumulátor lze jednoduše dobíjet pomocí USB kabelu s magnetickým konektorem. Koupíte ji na www.4camping.cz za 3 999 Kč.

Leatherman Juice CS4
Leatherman Juice CS4. Foto: www.4camping.cz

Vždy připraven!

SOS sada pro přežití Cattara 10 dílů vám pomůže zachovat chladnou hlavu a ušetří stres při spoustě nečekaných situací. Díky minimalistickému balení se vejde i do malé kapsy batohu. Vnitřní prostor pouzdra je polstrovaný, takže chrání jednotlivé části před poškozením. Hmotnost sady je 445 g a rozměry 17x11x4,5 cm. V sadě najdete: kompas s otočnou stupnicí, zdvojenou píšťalku, multifunkční kartu, zavírací nůž s čepelí 6,5 cm, rozměrné křesadlo pro založení ohně, bivakovací (izotermickou) fólii, kovové pero s průrazným hrotem, LED svítilnu s nastavitelným kuželem, přívěsek s LED osvětlením, ochrannou krabičku. Koupíte ji na www.4camping.cz za doporučenou cenu 699 Kč.

4camping.cz je outdoorový e-shop, který nabízí veškeré vybavení do přírody, na sport a turistiku od stanů, přes oblečení, spacáky, karimatky, obuv, batohy, kempingový nábytek, až po čelovky, věci na vaření a nejrůznější outdoorové vychytávky a nově také kompletní lezecké vybavení. Mezi články najdete spoustu praktických tipů, testů a doporučení skutečných odborníků.

Více na www.4camping.cz

Přidejte svůj komentář!

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*