Nejlepší jarní akce na Valašsku

Vydejte se za krásami Valašska a zároveň si dopřejte jedinečný degustační večer, během něhož vám delikatesy předloží hned dva šéfkuchaři slavné gurmánské rodiny – Pavel a Jaroslav Sapíkovi. A co se nechat hýčkat jako celebrita na Oscarovém večeru za přítomnosti věhlasného filmového režiséra Jiřího Menzela? Anebo vás láká populární Kurz etikety Ladislava Špačka či Běžecká škola Miloše Škorpila? A co trocha meditace na víkendovém kurzu jógy vedeném zkušeným indickým jogínem? Zážitkové pobyty se zajímavým programem přitahují čím dál více Čechů.

Spa hotel Lanterna**** Velké Karlovice
Spa hotel Lanterna Velké Karlovice. Foto: www.lanterna.cz

Spa hotel Lanterna ve Velkých Karlovicích je jeden z českých nejvyhlášenějších wellness hotelů, ovšem ve velkém sem míří také milovníci nevšedních gurmánských zážitků a ti, kdo chtějí spojit procházky či sportování v krásné valašské krajině s poznáváním něčeho nového a zajímavého.

„Spojit dovolenou se vzděláváním, osobním růstem a jedinečnými zážitky je v Česku čím dál větší trend. Proto pořádáme pravidelné degustační večery se známými kuchaři, večeře se známými osobnostmi i zážitkové kurzy, které lidem přinesou něco nového – hlavně potřebný klid a pohodu, které nám v dnešním hektickém světě chybí,“ říká Martina Žáčková ze Spa hotelu Lanterna ve Velkých Karlovicích.

Degustační večer Pavla a Jaroslava Sapíkových (8. dubna 2017)

Pavel Sapík
Degustační večer v režii šéfkuchaře Pavla Sapíka. Foto: www.lanterna.cz

Zažijte neobvyklý degustační večer v režii šéfkuchaře Pavla Sapíka, který pro tuto příležitost speciálně přizval svého otce, rovněž vyhlášeného šéfkuchaře, Jaroslava Sapíka. Akce se koná 8. dubna v zážitkové restauraci Vyhlídka Spa hotelu Lanterna, kde na vás čeká souhra dvou osobností, které mají na svém kontě řadu vyznamenání z domácích i mezinárodních soutěží. Pavel a Jaroslav Sapíkovi spolu připraví menu o 7 chodech ve stylu staročeské kuchyně.

Hosté ochutnají mimo jiné kedlubnové carpaccio s pěnou z kozího sýra, grilované mušle sv. Jakuba, králičí paštiku, staročeský račí krém, jehněčí kýtu špikovanou uzeným jazykem či variaci domácích pralinek. Hotel nabízí degustační večer i s možností třídenního pobytu za zvýhodněnou cenu. Hosté tak mohou spojit gastronomický zážitek s relaxací ve dvou místních wellness centrech s termálními bazény a bohatou nabídkou masáží a procedur, to vše v ceně ubytování uprostřed jarní přírody Beskyd.

Jóga v hotelu Lanterna
Jóga v hotelu Lanterna. Foto: www.lanterna.cz

Hýčkání duše i těla s indickým jogínem (20. 3. – 30. 4. 2017)

Jaro je ideální příležitostí k tomu, abychom načerpali novou energii z probouzející se přírody, dopřáli svému tělu i mysli restart a více se věnovali zdravému životnímu stylu. K tomu všemu přispívá i jóga. Lekce jógy ve Spa hotelu Lanterna vede zkušený indický lektor a masér Ziyad. Konají se v úterý, pátek, sobotu a neděli, v různých ranních i odpoledních časech. Pobyt s jógou na Lanterně pořídíte zvýhodněně s lekcemi jógy v ceně, neomezeným vstupem do nedalekého Wellness Horal s termálními bazény, saunovými rituály a bohatou nabídkou exotických masáží. Energii tady načerpáte i ze zdravých pokrmů a lahodných smoothie koktejlů.

Kurz etikety s Ladislavem Špačkem (1. května 2017)

Ladislav Špaček
Večer s Ladislavem Špačkem v hotelu Lanterna. Foto: www.lanterna.cz

Nejen šaty, ale i vybrané chování dělají člověka. Pro ty, kteří si chtějí osvěžit znalosti pravidel stolování a společenského chování, připravil Spa hotel Lanterna dvoudenní pobyt s večerním programem ve společnosti „mistra etikety“ Ladislava Špačka spojený s degustační večeří v zážitkové restauraci Vyhlídka. Servírované pokrmy jsou vybrány a připraveny ve spolupráci s hotelovými kuchaři a Ladislavem Špačkem tak, aby naplnily „výukový“ cíl a hosté si nabyté zkušenosti rovnou vyzkoušeli při stolování.

Běžecká škola Miloše Škorpila (25. – 28. 5. 2017)

Naučte se správně běhat pod vedením ultramaratonce, propagátora běhu a známého kouče Miloše Škorpila. Čtyřdenní pobyt s běžeckou přípravou je určen jak začátečníkům, kteří se chtějí při svých prvních běžeckých krůčcích vyvarovat základních chyb, tak pokročilým, jimž soustředění pomůže rozšířit si běžecké obzory a zapracovat na rozvoji vytrvalosti i při tvorbě tréninkových plánů a optimalizaci běžecké techniky. Pobyt je doplněn relaxací ve wellness areálu Spa hotelu Lanterna a v blízkém Wellness Horal s termálními bazény.

Oscarový večer s Jiřím Menzelem (2. června 2017)

Jiří Menzel
Speciální degustační večer pořádaný na počest Jiřího Menzela. Foto: www.lanterna.cz

Kančí kýta se zelím, nebo šípkovou omáčkou? Legendární dilema myslivců ze Slavností sněženek Jiřího Menzela řešili také kuchaři Spa hotelu Lanterna, když vymýšleli menu pro speciální degustační večer pořádaný na počest a za osobní účasti tohoto předního českého filmového režiséra. Červnová akce bude opakováním úspěšného degustačního večera, který se poprvé konal 28. ledna. Večer se ponese v duchu ukázek ze známých filmů Jiřího Menzela, s důrazem na slavné filmové speciality, které mohou hosté následně ochutnat. Kromě kančí kýty s šípkovou omáčkou a pajfalským knedlíkem se servíruje třeba Otíkova králičí paštika, antilopa na habešský způsob či piva z filmových Postřižin. Hosté, kteří spojí návštěvu večera s ubytováním, mohou využít zvýhodněnou cenu menu a zároveň spojit gastronomický zážitek s relaxací v hotelovém spa nebo už téměř letní přírodě Beskyd.

Spa hotel Lanterna**** Velké Karlovice

Vyhlídka z restaurace hotelu Lanterna
Romantická vyhlídka z restaurace hotelu Lanterna. Foto: www.lanterna.cz

Spa hotel Lanterna je díky komorní atmosféře, klidné lokalitě a špičkovým wellness službám ideálním útočištěm pro náročné hosty vyhledávající pohodovou relaxaci. V hotelovém L-Spa najdete bazén, saunový svět a bohatou nabídku tradičních i exotických masáží. Mezi mimořádné zážitky patří rituály Pure Fiji, třeba masáž studenými a horkými lasturami, cukrový peeling nebo masáže čistým kokosem. Pro náročné gurmány je v hotelu otevřena zážitková restaurace Vyhlídka, nabízející šestichodová menu snoubená s vyhlášenými víny. Lanterna je součástí Resortu Valachy Velké Karlovice, který tvoří tři hotely vzdálené od sebe do 3,5 km v karlovickém údolí Léskové. Ubytovaní hosté tak mohou využívat i další služby, zejména neomezený vstup do relaxačního centra Wellness Horal s termálními bazény, ale také třeba golfové hřiště, tenisové kurty a půjčovnu segwayů.

Více na www.lanterna.cz

Přidejte svůj komentář!

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*