Nejrychlejší pochoutka? Rozhodně banán s lískooříškovou polevou

Potřebujete bleskurychle připravit malé sladké pohoštění pro děti nebo návštěvu? Stačí mít ve spíži pár banánů a oříškovou pomazánku Ghítelu. Je jemná, slazená medem a na výběr je několik druhů, takže dezert může být pokaždé jiný.

Nejrychlejší pochoutka? Rozhodně banán s lískooříškovou polevou (Foto: www.ceskeghicko.cz)

„Když jsme jeli poprvé před lety na pražské Výstaviště Holešovice na Festival Evolution, chtěli jsme dopřát lidem, kterým zachutnalo naše ghíčko (přepuštěné máslo), ještě nějaké překvapení. Napadlo nás smíchat ghí s lískovými oříšky, medem a kakaem. Vzniklou krémovou pomazánku jsme pojmenovali Ghítela a pak už jen netrpělivě čekali, co na ni řeknou zákazníci. Měla velký úspěch, tak jsme hned začali zkoušet další příchutě. Dnes jich nabízíme pět druhů. Ghítelu můžete jíst lžičkou jako malý pamlsek, mazat s ní palačinky, lívance, wafle, sušenky nebo tousty, natřít s ní dort či ji přimíchat dětem do kaše. Úplně nejjednodušší a také superrychlý dezert pak získáte, když povolenou Ghítelou polijete na talířku banán, jahody nebo jiné ovoce,“ doporučuje Andrea Zpěváková Dostálová ze společnosti České ghíčko ve Vysokém Mýtě.

Superrychlý recept: Banán s lískooříškovou polevou

  1. Připravíme si banány podle počtu strávníků.
  2. Banány oloupeme a položíme na talířky.
  3. Ve vodní lázni necháme povolit lískooříškovou Ghítelu®
  4. Banány Ghítelou poctivě polijeme.
  5. Ušleháme BIO smetanu a podáváme s kopečkem šlehačky.
Nejrychlejší pochoutka? Rozhodně banán s lískooříškovou polevou (Foto: www.ceskeghicko.cz)

Tip: Mlsejte zdravěji!

Ghítela® je alternativa oblíbené pomazánky. Obsahuje pouze základní suroviny prémiové kvality a díky přidanému ghí je krémové konzistence. Slazená je medem a její základ tvoří ořechová másla. Přidané je pouze kakao pro barvu (ne vždy) a vanilka pro vůni. Ghítela® má trvanlivost 7 měsíců a nemusíte ji skladovat v ledničce. Lískooříšková Ghítela® se chutí nejvíce přibližuje již zmiňované známé pomazánce. Milují ji hlavně děti. S čistým svědomím jim ji dejte. Ani tato Ghítela® neobsahuje přidaný cukr, laktózu nebo lepek. Koupíte ji za 199 Kč/230 g na www.ceskeghicko.cz

A pokud se nemůžete rozhodnout, kterou příchuť zvolit, máme pro vás řešení – dárkové balení, kde jsou všechny čtyři oříškové Ghítely hezky pohromadě. Tak schválně, která je nejlepší? Dárkové balení Ghítela 4x 125 ml koupíte na www.ceskeghicko.cz za 444 Kč.

Přidejte svůj komentář!

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*