Rodinná kápézetka s levandulí

V každodenním shonu často měníme kabelky a batohy podle aktuálního programu. Tím, co by ale v jejich obsahu nikdy nemělo chybět, je tzv. levandulová kápézetka („krabička poslední záchrany“. Levandulový ghí balzám má totiž všestranné využití a ocení ho každý člen rodiny.

České Ghíčko - Levandulový balzám
České Ghíčko – Levandulový balzám. Foto: www.ceskeghicko.cz

Smícháním ghí (přepuštěného másla), levandule a včelího vosku vznikl skvělý produkt, který se hodí mít stále po ruce. Jak vysvětluje Andrea Dostálová ze společnosti České Ghíčko: „Levandule má zklidňující a hojivé účinky, ghí zase kůži zvláčňuje a hydratuje. Jedná se opravdu o skvělé spojení, protože účinné látky z bylin jsou rozpustné v tucích, takže se díky ghí dostanou přes buněčné membrány tam, kam mají, a výborně povrchově působí.“ Levanduli s ghí v kompaktní malé krabičce proto ocení skutečně každý z rodiny. Mamince se hodí na popraskané rty a suché ruce, dětem na malé odřeniny a nosy červené od rýmy. Těm nejmenším pak poslouží jako osvědčená ochrana jemné pokožky před opruzeninami. Ale ani tatínkové nepřijdou zkrátka – ti ocení především hydratační a zklidňující účinky levandulového ghí po holení.

Praktické balení je skvělé do kabelky, kapsy i školní aktovky a voňavou kapézetku tak můžete mít stále u sebe.

Domů i na cesty

„Ghíčko je velmi prospěšný tuk, navíc bohatý na vitamíny A, D, E a K,“ vysvětluje Andrea Dostálová ze společnosti České Ghíčko. Proto je skvělé nejen při vaření, ale i pro zevní použití, a ještě lépe právě v kombinaci s bylinkami. Voňavá levandule je vhodnou volbou pro své relaxační a protizánětlivé účinky, pomoci může také při nespavosti nebo bolestech hlavy. Navíc je prý její vůně výborným odpuzovačem nepříjemného hmyzu, takže se vážně vyplatí mít levandulovou kápézetku s sebou i na cestách. Levandulový ghí balzám koupíte na www.ceskeghicko.cz za 99 Kč (30 ml) nebo si můžete pořídit ještě menší balení (15 ml) za 66 Kč.

České ghíčko bylinkové
Ghí koupíte klasické čisté, v bio kvalitě, ale také s různými příchutěmi, a především bylinkami. Foto: www.ceskeghicko.cz

První České Ghíčko

Ghí se stalo pro všechny, kdo chtějí vařit chutně a zdravě, stejně nepostradatelnou ingrediencí jako třeba olivový olej. Má totiž mnoho skvělých vlastností – především báječně chutná a voní, nepřepaluje se, obsahuje vitamíny A, D, E, K, navíc je bez mléčné bílkoviny. Také se nemusí chladit a vydrží alespoň 12 měsíců. Ajurvéda považuje ghí za zásadní potravinu pro zdravý vzhled, mentální rovnováhu a dobré trávení. Darujete-li někomu ghí, znamená to, že myslíte na jeho zdraví a pohodu.

Více na www.ceskeghicko.cz

Přidejte svůj komentář!

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*