S EMS stačí 20 minut týdně. Skvělá kondice a štíhlá postava zaručeny

Patříte k lidem, kteří nemají času nazbyt, a přitom se potřebují držet ve formě? Právě vám je určena nová moderní metoda EMS – cvičení založené na elektrostimulaci svalů. Je natolik intenzivní, že stačí 20 minut tréninku týdně! EMS navíc pomáhá vyrovnávat svalové dysbalance a shazovat přebytečná kila.

Cvičení EMS - Bodyexpres
Cvičební metoda EMS funguje na principu slabých elektrických impulzů. Foto: www.bodyexpres.cz

Co mají společného legendární tenista Rafael Nadal, hollywoodský herec Ryan Reynolds nebo světoznámý sprinter Usain Bolt? Všichni tři používají při svých trénincích EMS neboli Elektro Myo Stimulaci svalů. Jedná se o moderní metodu cvičení, která je založena na vysílání elektrických impulzů do svalů.

EMS dobývá Evropu

„EMS pracuje na podobném principu jako elektroléčba, tedy stimuluje svalová vlákna, a donutí je „cvičit“. Jako součást tréninkového plánu sportovců jde o poměrně mladou metodu, ale ve zdravotnictví se používá už od poloviny 20. století. Jako účinné cvičení sloužila i kosmonautům, kterým pomáhala udržet v kondici svaly, jež by jinak ve stavu beztíže zahálely,“ přibližuje zajímavosti z historie nové cvičební metody EMS Tomáš Krmíček z pražského fitness studia Body Express.

Metoda EMS se původně používala hlavně jako součást rehabilitační péče po operacích. Teprve před několika lety pronikla do světa fitness a brzy se stala nedílnou součástí tréninku slavných vrcholových sportovců, a později i běžných klientů. V současnosti už existuje v Evropě hustá síť provozoven EMS, která se stále rozšiřuje. Nejvíce možností zacvičit si EMS mají naši sousedé v Německu, kde metoda vznikla. Ale i u nás už funguje několik provozoven, kde je možné si EMS vyzkoušet, a další se otevírají.

Cvičení EMS - Bodyexpres
Není to tak, že „něco“ cvičí za nás. I na tento trénink je nutno přijít dobře připravený. Foto: www.bodyexpress.cz

Tajemství účinku? Krátce a intenzivně

„Jednu z velkých výhod EMS v porovnání s jinými cvičebními metodami vidím ve velké časové úspoře. Dvacet minut EMS totiž vydá za několik dvouhodinovek v posilovně,“ říká Pavel Suchý z brněnské společnosti Nové Fitness a hned vysvětluje, jak je to možné. „Naše svaly jsou řízené malými elektrickými impulsy, které mozek vysílá, aby je aktivoval. Tyto impulsy EMS simuluje pomocí speciálního obleku s elektrodami, které aktivují svaly v průběhu dvacetiminutového tréninku, kdy cvičící provádí základní cviky s mírnou zátěží dle pokynů trenéra. Oblek stimuluje svaly až 80krát za sekundu, ty tak pracují daleko výkonněji než při běžném cvičení.“

Technologie, na jejímž principu EMS pracuje, je přitom celkem jednoduchá. Skládá se z přístroje, elektrod vestavěných do vesty a pásků na ruce, nohy a hýždě, a speciálního oblečení, které se obléká pod tyto elektrody. To tvoří přechodovou (a hygienickou) vrstvu mezi elektrodami a pokožkou klienta a zároveň zabezpečuje vodivost mezi elektrodami a pokožkou. Většina studií toto oblečení půjčuje, ale je možné koupit si i vlastní.

Týdenní procedura cvičení EMS vyjde při pravidelných návštěvách přibližně na 500 Kč.

Metoda EMS (elektro-myo-stimulace) se původně používala pro rehabilitaci svalů po operacích. Dnes představuje jeden z nejrychlejších způsobů, jak dostat tělo do kondice, odstranit svalové nerovnováhy a zhubnout. Při EMS se celé tělo aktivuje pomocí slabých elektrických impulzů, stejných, jaké si samo vytváří, a tím se rovnoměrně zpevní a přirozeně vytvaruje. Pro toto vysoce efektivní cvičení (stačí 20 min. týdně) se využívají přístroje miha bodytec od společnosti Nové Fitness. Ve studiích Body Express, kde lekce EMS probíhají, a která vznikají po celé republice (např. v Brně jsou nyní 4 pobočky, v Praze 2 a třetí se připravuje, další v Karlových Varech, Českých Budějovicích…), si mohou klienti vybírat z mnoha různých cvičebních programů.

Zdroj informací: www.bodyexpress.cz a www.novefitness.cz

Přidejte svůj komentář!

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*