Cvičební pomůcka, která posílí srdce a nezatíží klouby

Teď je ten správný čas hýbat se venku. Pokud si navíc s sebou na trénink či na procházku vezmete šikovnou cvičební pomůcku, už při relativně pomalé chůzi zvýšíte svou srdeční frekvenci až o 20 tepů za minutu a zároveň spálíte více tuků.

Fit Pain Free - XCO®
XCO má další příjemné účinky – vyrýsuje krásné paže a má také pozitivní vliv na hluboký stabilizační systém. Foto: www.fitpainfree.com

V roce 2005 se začala v Německu vyrábět cvičební pomůcka, která sice vypadala na první pohled jako běžná činka, ale její účinky při cvičení nebo jen při samotné chůzi se ukázaly jako velmi intenzivní. „Základ cvičební pomůcky XCO® Trainer tvoří dva válce, které uchopíte do rukou a pohybem v nich aktivujete přesýpání speciální hmoty. Zapojíte tak maximum svalů, a především posílíte hluboký stabilizační systém. XCO prošla mnoha certifikacemi a její odolnost testovala i Technická univerzita v Mnichově. Dnes je potvrzeno, že XCO pomáhá zvyšovat kardiovaskulární činnost, má vliv na celkovou výkonnost a svalovou sílu. Studie prokázaly, že při používání XCO se srdeční frekvence zvýší v průměru o více než 20 tepů za minutu, a to jak při chůzi, tak i při běhu. To znamená, že i při relativně pomalé chůzi dochází ke zvýšení srdeční frekvence a k většímu spalování tuků,“ vysvětluje Hana Toufarová, zkušená lektorka s více než 30letou praxí, která je specialistkou na novou cvičební metodu Fit Pain Free. Tato metoda je velmi účinná při bolestech pohybového aparátu, pomáhá zvyšovat kardiovaskulární činnost i svalovou sílu.

Fit Pain Free - XCO®
Základ cvičební pomůcky XCO® Trainer tvoří dva válce, které uchopíte do rukou a pohybem v nich aktivujete přesýpání speciální hmoty.

Jak cvičit s XCO?

„Pokud při svém běhu nebo chůzi zapojíte XCO, začne pracovat mnohem více svalových skupin, než na kolik jste zvyklí. To přináší vyšší intenzitu a s tím související vyšší výdej energie. Jestliže nejste vyznavači outdoorových aktivit, ale rádi chodíte do fitka, můžete XCO využít třeba při cvičení na běžícím pásu nebo při běžném posilování. Anebo můžete XCO kombinovat s ostatním náčiním, např. s BOSU. Takové cvičení bude nejen zábavnější, ale především bude intenzivnější, takže si díky němu za stejný čas zlepšíte kondici a posílíte kardiovaskulární systém, a to bez větší zátěže na klouby,“ upozorňuje lektorka Hana Toufarová a dodává, že XCO má ještě další příjemné účinky – nejenže vyrýsuje krásné paže, ale má především pozitivní vliv na hluboký stabilizační systém, takže posiluje hluboce uložené vrstvy svalů okolo páteře, svaly pánevního dna i břišní svaly.

Cvičební pomůcku XCO® Trainer koupíte na www.flexibar.cz za 1 770 Kč + 21 % DPH.

Fit Pain Free - XCO®
XCO pomáhá zvyšovat kardiovaskulární činnost, má vliv na celkovou výkonnost a svalovou sílu.

Fit Pain Free je nová metoda cvičení, jejíž základy k nám přišly z Ameriky. U nás ji propaguje lektorka a trenérka Hana Toufarová. Metoda Fit Pain Free neřeší jen bolest samotnou, ale hledá její příčiny, a ty se snaží odstranit. Jedná se o metodu izolovaného cvičení, která se zaměřuje na jednotlivé svaly tak, aby každý z nich pracoval správně. Fit Pain Free mohou cvičit děti, dospělí i senioři, začátečníci i vrcholoví sportovci. Vydat se můžete na skupinové lekce, které se konají po celé ČR, nebo zvolit individuální konzultaci či online skupinovou lekci. A pokud vás láká instruktorská kariéra, můžete se stát se lektorem Fit Pain Free.

Více www.fitpainfree.com

Přidejte svůj komentář!

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*