Dopřejte svému tělu restart, anebo se rovnou staňte instruktorkou!

Zdravá záda, Zdravé chodidlo, Tělo bez bolesti, Jak cvičit po porodu, Fitness základ, anebo zábavné cvičení Děti na startu – to jsou některé z kurzů, které nabízí nejen fitness profesionálům, ale mnohé z nich i široké veřejnosti, Škola Fitness profesionálů FISAF.cz.

Lucie Rychetská - Fit s Luckou
Můžete se přihlásit na některý z kurzů Školy fitness profesionálů. Foto: www.fisaf.cz

Pokud cítíte, že je vaše tělo ztuhlé, trápí vás bolesti zad, nebo se prostě chcete dozvědět více o anatomii a naučit se spoustu praktických cviků, můžete se přihlásit na některý z kurzů Školy fitness profesionálů. Ta má více než 20letou praxi s vedením kurzů pro instruktory nejrůznějších forem cvičení. Je tak ideální profesionální školicí organizací, pokud je vaším snem stát se instruktorem, anebo (pokud už lekce vedete) skvělou možností, jak si ještě více rozšířit své obzory.

„Spolupracujeme s největšími kapacitami ve svém oboru a o tom, že i my jsme na našem trhu jedničkou, svědčí fakt, že nám byla jako prvním v České republice udělena akreditace mezinárodní společnosti Europe Active. Ta představuje nejvyšší možné uznání kvality vzdělávacího systému v oblasti fitness v Evropě a FISAF.cz ji získal pro oblast skupinových cvičení a cvičení pro děti. Dáváme tak uchazečům o fitness kurzy jistotu nejvyššího možného vzdělání a zároveň i uplatnění na špičkových pozicích v zahraničí, protože jsou pak zařazeni do celoevropského registru fitness profesionálů EREPS,“ říká Jana Hubačová, manažerka Školy fitness profesionálů FISAF.cz. V nejbližší době pořádá Škola fitness profesionálů FISAF.cz tyto kurzy pro instruktory a širokou veřejnost:

Jak cvičit s těhotnými a ženami po porodu (13. června)

Tento celodenní workshop je určen instruktorům, kteří chtějí pracovat s těhotnými ženami i vracet do kondice maminky po porodu. V kurzu se naučí, jak na skupinových lekcích cvičit s maminkami v 1., 2. i 3. trimestru, jak je fyzicky připravit na porod a jak jim pomoci znovu zpevnit tělo po porodu. Dozvědí se také, jak pracovat s maminkou, která podstoupila porod císařským řezem. Kurz je vhodný pro instruktory skupinových lekcí i pro soukromé tréninky, dále se na kurzu mohou inspirovat i porodní asistentky nebo duly. Pro další inspiraci při vedení kurzů poslouží i pomůcky fitball, overball, thera-band nebo pilates ring.

Zdravá záda, zdravé chodidlo (14. června)

Celodenní workshop je určený nejen instruktorům, ale také široké veřejnosti. Je zaměřený na problémy s vadným držením páteře, bolesti zad a problémy chodidel. Velký prostor bude věnován praktickým cvikům s využitím mnoha pomůcek, jako jsou ježci, overball, thera-band, pružná lana a další.

Tělo bez bolesti (21. června)

Celodenní workshop je určen nejen instruktorům, ale také široké veřejnosti. Na kurzu se naučíte jemné automobilizační cviky sloužící k uvolňování kloubů a nápravě vadného těla a poznáte, jak aktivovat hluboký stabilizační systém páteře s ohledem na poznatky z moderní fyzioterapie a rehabilitace.

Fitness základ (začíná 9. – 12. července)

Kurz je určen pro ty, kdo se chtějí instruktory teprve stát, nebo cítí, že potřebují oprášit svoje znalosti anatomie. Dozvíte se vše potřebné o anatomii, fyziologii pohybové soustavy člověka, získáte základy fitness výživy a základy praxe vedení skupinových lekcí. Kurz má dvě části: 9. – 12. července (1. část), 17. – 18. července (2. část) a je uzavřen 19. července zkouškou. Po absolvování tohoto kurzu můžete ve Škole fitness profesionálů FISAF.cz pokračovat ve vybraném rekvalifikačním kurzu.

Děti na startu (termínů je více)

Celorepublikový projekt Děti na startu pořádá kurzy pro nové instruktory, kteří dětem pomohou osvojit si všeobecné pohybové dovednosti, a hlavně je přivedou k radosti z pohybu! O úspěšnosti projektu, který běží od roku 2014, svědčí to, že přivedl k pohybu téměř 9 000 dětí od 4 do 9 let – více i méně pohybově nadaných, štíhlých i s nadváhou, z měst i vesnic, z různých sociálních i ekonomických vrstev. Ty všechny spojuje jedno: cvičí s nadšením a bez stresu z výkonů. A ve všech krajích vznikají další a další, ať už v mateřských školkách, na základních školách nebo ve sportovních klubech. Přidat se k nim mohou další zájemci z řad veřejnosti, kteří se věnují, nebo by se chtěli věnovat, cvičení s dětmi. Děti na startu pořádají hned několik školení po celé republice. Na semináři se dozvíte vše podstatné o projektu, metodice cvičení, náplni hodin a vše si vyzkoušíte v praxi – na pořadu dne bude ukázková hodina, základy míčových her, gymnastická průprava, základy atletiky, dozvíte se vše podstatné o pohybových schopnostech dětí předškolního a mladšího věku, o jejich výživě, věkových zákonitostech i o možnosti spolupráce s Českým svazem aerobiku a fitness FISAF.cz, který projekt zaštiťuje.

Více informací najdete na www.fisaf.cz a v Kalendáři kurzů.

Český svaz aerobiku a fitness FISAF.cz patří mezi nejaktivnější sportovní svazy v ČR. Sdružuje na 88 sportovních klubů, přes 2 700 registrovaných závodníků a každoročně pořádá přibližně 40 sportovních soutěží. Škola fitness profesionálů FISAF.cz je nejstarší vzdělávací organizací v oblasti fitness vzdělávání a zaštiťuje celorepublikové osvětové projekty Děti na startu a Česko se hýbe. Více na www.fisaf.cz

Přidejte svůj komentář!

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*