Fitness centra po celé ČR se zapojila do výzvy Let’s #BEACTIVE. Šestitýdenní program vás dostane do kondice!

Během tří let rozhýbat 60 000 neaktivních dospělých Evropanů – to je podstatou šestitýdenní výzvy, do níž se i letos zapojila Česká republika. Zájemcům se od poloviny září otevírají dveře fitness center, mohou vyzkoušet různé druhy cvičení a zjistit, co je baví. To vše pod dohledem špičkových instruktorů, kteří je budou motivovat k pohybu.

Aquapalace Praha
Od poloviny září se otevírají dveře fitness center a můžete si vyzkoušet různé druhy cvičení. Foto: www.fisaf.cz

„Fyzická nečinnost je čtvrtým největším rizikovým faktorem pro předčasnou úmrtnost a náklady s ní spojené jsou v Evropě odhadovány na 80,4 miliardy EUR ročně, což odpovídá 6,2 % všech evropských výdajů na zdravotnictví. Jedno euro investované do pohybu tak ušetří 4 eura na zdravotní péči,“ zdůrazňuje důležitost podpory pohybu Jana Havrdová, prezidentka České komory fitness, která u nás zaštiťuje projekt Let’s #BEACTIVE. Ten probíhá v rámci Evropského týdne sportu, je podporován z programu Erasmus+ a zapojuje se do něj devět evropských zemí (Portugalsko, Španělsko, Itálie, Irsko, Velká Británie, Belgie, ČR, Litva, Finsko). Cílem je motivovat dosud pasivní lidi k pohybu pomocí velice praktického šestitýdenního programu pod vedením odborníků.

Vyzkoušíte si to nejlepší, co česká fitka nabízejí

Vést lidi k tomu, aby se chtěli více hýbat a žít zdravěji, to je také motto Evropského týdne sportu, na který projekt Let’s #BEACTIVE navazuje. Evropský týden sportu se u nás koná již po čtvrté a na zájemce čeká od 23. do 30. září spousta zajímavých sportovních akcí po celé republice. Loni se tak odborníkům podařilo v Evropě rozhýbat 12 milionů lidí a letos pořadatelé očekávají ještě větší zájem, stejně jako u projektu Let’s #BEACTIVE, jehož popularita stále stoupá.

„V České republice se zapojují téměř všechna velká fitness centra z Prahy, Brna, Ostravy, ČB, Příbrami a mnohých dalších míst. Program šesti týdnů je v jejich režii, mohou zájemcům nabídnout to nejlepší z aktivit svých fitness center pod dohledem zkušených instruktorů a trenérů – nejrůznější skupinové lekce, lekce v posilovně, workshopy, výživové poradenství a další akce. Pro účastníky mohou také vytvořit speciální lekci, zorganizovat společné běhání nebo vycházku, což je skvělý způsob, jak dát dohromady všechny účastníky, kteří se tak mohou podělit o své zkušenosti a navzájem se povzbudit,“ přibližuje Jana Havrdová.

Aquapalace Praha
Evropský týden sportu navazuje na celý projekt Let’s #BEACTIVE. Foto: www.fisaf.cz

Šestitýdenní výzvou to nekončí!

Po dobu šestitýdenní výzvy budou kvalifikovaní odborníci sledovat úroveň fyzické aktivity účastníků. Ti ale zároveň mohou využívat pro ně speciálně vytvořenou aplikaci, a to po dobu šesti měsíců, tedy i po ukončení cvičebního programu. Ta bude dále sledovat nejen jejich aktivitu, ale bude jim také zasílat motivační podporu.

Hlavním partnerem projektu Let’s #BEACTIVE je Aquapalace Praha, sportovně-relaxační komplex, tvořený dvoupodlažním Fitness centrem, SPA a Vodním a Saunovým světem. V průběhu projektu aktivně zapojí a osloví nejen své návštěvníky, ale také širokou veřejnost:
„Účastníkům nabízíme pomoc zkušených trenérů i zázemí dvoupatrového fitness. Polovinu úspěchu tvoří strava, proto nabízíme i pomoc s jídelníčkem. Naši odborníci vyberou ty nejlepší programy, díky nimž bude zájemce cvičení bavit. A uvidí i výsledky, protože na začátku, v průběhu i na konci programu provedeme diagnostiku těla InBody. Po celou dobu projektu bude připraven bohatý program pro celou rodinu. Příkladem je cvičení s VIP osobnostmi, wellness program, dětské pohybové aktivity, zajímavé přednášky a workshopy s tématikou zdravého životního stylu, kuchařská show a mnoho dalšího. Každý účastník se navíc automaticky zapojí do soutěže o hodnotné ceny,“ říká marketingový ředitel Josef Šimána z Aquapalace Praha.

Aquapalace Praha
Hlavním partnerem projektu Let’s #BEACTIVE je Aquapalace Praha. Foto: www.fisaf.cz

Dalším ze zapojených fitness klubů je Oxygen Příbram. Důvod, proč do projektu šli, shrnuje Lucie Starková: „Být součástí celoevropského projektu Let’s #BEACTIVE, který pomůže rozhýbat více lidí, je skvělá příležitost. Civilizační onemocnění hýbou světem a proto, i kdybychom rozhýbali jen pár lidí, bude to první krůček k úspěchu. Naše fitness nabízí profesionální přístup v oblasti sportovní, výživové a fyzioterapeutické činnosti. Nováčkům „ušijeme“ program na míru tak, aby i po šesti týdnech mohli a chtěli v tomto směru pokračovat dál a zdravý životní styl se stal součástí jejich života.”

Projekt Let´s #BEACTIVE podpořilo také mnoho známých osobností. Jeho ambasadory jsou olympijský vítěz v moderním pětiboji David Svoboda, kouč a mentor Jan Mühlfeit a jeho kolegyně Kateřina Novotná, s níž vytvořili projekt Odemykání dětského potenciálu, jedna z nejvýznačnějších osobností světa jógy Václav Krejčík, modelka a moderátorka Lucie Křížková, stylistka a módní poradkyně Klára Klempířová či osobní trenér a konzultant v oblasti zdraví Martin Hrazdil. Seznam fitness center zapojených do projektu Let´s #BEACTIVE najdete na www.komorafitness.cz

Pohyb na předpis?

Na Evropský týden sportu a výzvu Let´s #BEACTIVE bude navazovat celodenní konference Pohyb na předpis, kterou pořádá Česká komora fitness v pátek 27. 9. v Centru pohybové medicíny Pavla Koláře v Praze. Dozvíte se zde spoustu novinek a zajímavostí ze světa fitness i zdravého životního stylu a mezi řečníky bude také řada známých osobností.

Detailní program a více informací najdete na https://ceskosehybe.cz/konference-pohyb-na-predpis/

Přidejte svůj komentář!

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*