Jak se stát cvičitelkou a pracovat kdekoliv v Evropě

Plánujete změnit zaměstnání a pracovat v oblasti fitness a wellness? Poradíme vám, jak si vybrat rekvalifikaci, která vám zajistí nejlepší vzdělání, a tím větší šanci získat v tomhle oboru práci. Se vzdělávacím programem od Českého svazu aerobiku a fitness FISAF.cz můžete pracovat v celé Evropské unii.

Instruktoři ve fitness
Nabídka rekvalifikačních kurů je obrovská. Foto: www.imagio.cz

Získat vzdělání pro práci instruktora ve fitness centru nebo trenéra v posilovně můžete třemi způsoby: buď vystudovat vysokou či vyšší odbornou školu, absolvovat rekvalifikační kurz nebo složit jednodenní Zkoušku z profesní kvalifikace, která prokáže, že všechno, co je pro výkon tohoto povolání potřeba, už umíte, a udělí vám potvrzení, že můžete začít ho vykonávat.

Jak si vybrat správnou rekvalifikaci?

Nabídka nejrůznějších rekvalifikačních kurzů a jejich poskytovatelů je dnes prakticky bezbřehá. Proto je důležité umět si správně vybrat. Mezi haldou doporučení o tom, jak máte instituce nabízející kurzy prověřovat, je skryté jedno důležité vodítko, o němž zatím mnoho lidí neví, a které by vám mohlo výběr dost usnadnit. Protože bylo čím dál tím složitější vyznat se v kvalitě rekvalifikačních kurzů, od 1. ledna 2015 je i pro oblast fitness možné využít nový systém Národní soustavy kvalifikací. V něm je jasně nastaveno, jaké znalosti a dovednosti je třeba umět pro výkon povolání nebo určité pracovní činnosti. Pokud se přihlásíte na rekvalifikační kurz, měla by vás vybraná instituce připravit také k tzv. Zkoušce z profesní kvalifikace, kterou je kurz povinně zakončen. Jinými slovy: k rekvalifikaci, tedy obsahu kurzu, dostanete absolvováním této zkoušky jakýsi doklad, že vaše rekvalifikace má skutečnou hodnotu a že potenciální zaměstnavatelé na vás budou slyšet. Certifikát potvrzující složení zkoušky totiž mohou udělovat pouze státem autorizovaná místa nebo osoby na základě předem stanovených standardů. Jeho výhodou je, že má na rozdíl od rekvalifikací mezinárodní platnost, tím pádem můžete bez problémů lektorovat i v zemích EU. „Je to veřejná listina, prokazující, že její držitel je kompetentní vykonávat povolání, pro které je stanovena daná kvalifikace,“ říká Jana Havrdová, prezidentka Českého svazu aerobiku a fitness FISAF.cz. A firmy na ni dávají důraz – je to totiž doklad potvrzující, že jste si to na kurzu jenom neodseděli, ale že oboru skutečně rozumíte a danou práci umíte.

Kam na kurz?

Fitness
Z vašeho koníčku se může stát i zaměstnání. Foto: www.imagio.cz

Jednou z institucí, kde vás v rámci rekvalifikace připraví k důležité Zkoušce z profesní kvalifikace potvrzující vaše schopnosti, je právě Český svaz aerobiku a fitness FISAF.cz. „Škola má tradici od roku 1997 a učit vás budou špičkoví lektoři, kteří se podíleli na obsahu Zkoušky z profesní kvalifikace. Máte tak zajištěno, že dostanete přesně takové informace, které jsou nutné k jejímu úspěšnému zvládnutí,“ upozorňuje Jana Hubačová, manažerka vzdělávání Českého svazu aerobiku a fitness FISAF.cz. To je důležité, protože teprve úspěšné složení zkoušky je podmínkou získání vlastní živnosti. Takto kvalifikování lidé jsou pak ve fitness centrech ti nejžádanější a téměř vždy najdou uplatnění. Kromě toho, pokud jste registrovaní na Úřadu práce, Svaz vám potvrdí veškeré dokumenty, aby vám příslušný úřad práce rekvalifikaci a Zkoušku z profesní kvalifikace proplatil.

Pokud vás to baví, ale učit nechcete

Český svaz aerobiku a fitness FISAF.cz nepořádá jen kurzy pro budoucí profesionály. Hlásit se mohou i stávající trenéři, kteří si chtějí rozšířit kvalifikaci o další obor cvičení. V nabídce má svaz také kurzy a workshopy pro lidi, kteří nemají ambice vést lekce pro širokou veřejnost, avšak pohyb je baví a rádi by se o něm dozvěděli něco víc. V nabídce je víc než 30 různých workshopů určených pro každého, koho zajímá oblast fitness a wellness. Více informací o vzdělávání u Českého svazu aerobiku a fitness FISAF.cz najdete na www.fisaf.cz

Český svaz aerobiku a fitness FISAF.cz patří mezi nejaktivnější sportovní svazy v ČR. Sdružuje na 80 sportovních klubů, 2 500 aktivních členů a každoročně pořádá přibližně 40 sportovních soutěží. Je nejstarší vzdělávací organizací v oblasti fitness vzdělávání a zaštiťuje celorepublikové osvětové projekty Děti na startu a Česko se hýbe. Více na www.fisaf.cz  

Zdroj informací: Český svaz aerobiku a fitness FISAF.cz

 

Přidejte svůj komentář!

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*