Češi zcela ovládli Mistrovství Evropy ve sportovním aerobiku a fitness!

V neděli 5. 6. 2022 proběhlo v belgickém Bruselu, pod záštitou mezinárodní federace FISAF International, finále Mistrovství Evropy ve sportovním aerobiku a fitness. Evropská špička v kategoriích kadetů, juniorů, mládeže, dospělých i Masters se tak setkala po šesti měsících od listopadového ME ve francouzském Agenu. I bez účasti obvykle velkého a silného týmu Ruské federace se závodu zúčastnilo téměř 500 závodníků ze 6 evropských zemí.

Viktorie Prokopová z Fitness Center Báry a Hanky Šulcové (Foto: Adam Litera)

Výprava Českého svazu aerobiku a fitness FISAF.cz přiváží z evropského šampionátu domů rekordní počet medailí a zejména v kategoriích kadetů, juniorů a v nové kategorii mládeže (Youth 15–17 let) doslova ovládla stupně vítězů.

Obrovského úspěchu však Češi dosáhli v prestižních kategoriích dospělých. Své první evropské zlato získala Viktorie Prokopová z Fitness Center Báry a Hanky Šulcové, která porazila Belgičanky Lissu Van Brande a Nele Boddin.

„Z výsledku mám obrovskou radost. Zatím mi to pořád ještě nedochází. Ten pocit je nepopsatelný a je skvělé vidět, že se ty roky dřiny vyplatily. Přála bych to každému zažít,” podělila se o dojmy z úspěchu Viktorie Prokopová.

Mezi dospělými muži vyhrál Francouz David Orta, stříbro i bronz už ale získali naši závodníci. Druhé místo patří Jáchymu Hanákovi z MV Teamu Univerzity Tomáše Bati a třetí Martinu Hložkovi z Aerobik Teamu Zlín.

Dvě medaile přivážíme i v kategorii dospělých párů, kdy zlato vybojovaly Veronika Vítková a Johana Vodičková z Fitness Center Báry a Hanky Šulcové a stříbro získal pár MV Teamu Univerzity Tomáše Bati Anna Macková a Jáchym Hanák. Bronz zůstává v hostitelské zemi a získal ho pár Britt Verhaeren a Jeremy Delmotte.

Obdobně skvělé výsledky přinesla i kategorie dospělých trojic. Zlaté medaile získaly závodnice z Aerobic Teamu Praha Veronika Frantová, Eva Matějovičová a Tereza Miková. Stříbrné medaile panel rozhodčích přidělil Belgičankám Nele Boddin, Evie De Schepper a Jitske Meeuwens z Teamu RheAxion. Bronzové medaile přivezou domů do Českých Budějovic reprezentantky Sport Klubu Romany Beranové Barbora Kuželová, Karolína Beranová a Lucie Karásková.

Juniorský Fitness Klub Louny s choreografií SOLDIERS (Foto: Adam Litera)

Adéla Citová, bývalá mistryně světa, zazářila se svým týmem v kategorii Performance

Divácky velmi atraktivní kategorii Performance pak české týmy zcela ovládly! Jako první se umístil tým Juniorský Fitness Klub Louny s choreografií SOLDIERS. Členkou týmu je i jedna z nejúspěšnějších českých reprezentantek Adéla Citová, pro kterou je tato kategorie příjemnou změnou a trénink se dá dobře skloubit se studiem vysoké školy:

„Účast na tomto závodě jsme si s kolegyněmi vysnily, choreografii jsme stavěly v období covidu a uzrála nám do podoby, ze které jsme nadšené! A zlato z Mistrovství Evropy je pro nás tou největší odměnou,“ uvedla bezprostředně po závodě Adéla Citová.

Se skladbou Cats se na druhém místě umístily závodnice Aerobic Teamu Praha a na třetí místo porota umístila tým Studia K Barrandov s choreografií Avatar.

České týmy vévodily také kategorii step a zlato do České republiky přiváží tým Sportovního klubu Aerobic Oxygen Příbram, stříbro Fit studio Venuše Kladno a bronz BM Fitness Havlíčkův Brod. Kategorii Aerobik Grande vyhráli domácí Belgičané. Tým RheAxion pod vedením úspěšného závodníka Jeremyho Delmotteho předvedl skvělý výkon.

Stříbro a bronz ale míří opět k nám – na druhém místě se se skladbou Vikingové umístily závodnice Aerobik Teamu Praha a na třetím, se skladbou Shakira, členky týmu Aerobic Dancers Kladno.

Ani pandemie covidu závodní svět aerobiku nezastavila

„Z úspěchů našich závodníků máme obrovskou radost a všem moc gratulujeme! Výsledky závodu jasně dokazují skvělou práci našich trenérů, kteří dokázali děti udržet u sportovního aerobiku a fitness i přes náročné dvouleté období pandemie. Velké poděkování si zaslouží i rodiče našich závodníků, kteří jsou největšími sponzory i fanoušky našeho sportu a ve sportovní hale ZAVO dokázali vytvořit fantastickou atmosféru“, zhodnotila Mistrovství Evropy Jana Havrdová, prezidentka FISAF.cz, a přidala pozvánku na vrcholný závod letošní sezóny: „Již nyní se moc těšíme na začátek listopadu, kdy v ostravské Gong aréně proběhne Mistrovství světa. Vedle evropských závodníků se ho zúčastní mimo jiné i silné výpravy z Austrálie a Jižní Afriky. Tento závod tak našemu domácímu publiku představí absolutní špičku světového sportovního aerobiku a fitness!“

Celkové výsledky najdete na FB FISAF International: https://www.facebook.com/FISAF-International-112941968230

Přidejte svůj komentář!

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*