Místo gauče na značky (a nejen o Vánocích)!

Zatímco v létě nás sluníčko doslova tahá ven a čas trávíme tak nějak automaticky v pohybu, s nástupem zimních dní to bývá horší. Brzy se stmívá, a navíc se nám ven do mrazu zkrátka nechce. Cvičit se ale dá skoro všude, a pokud zrovna nemáte čas nebo chuť navštěvovat fitko, zkuste to třeba večer u televize. Když navíc použijete ty správné cvičební pomůcky, prospějete svému zdraví a do plavkové sezóny máte vyhráno!

Fit pain free flexibar
Cvičební pomůcka Flexi-bar vám zpestří cvičení. Foto: www.fitpainfreee.com

Dvě cvičební pomůcky Flexi-bar a XCO vám trénink rozhodně zpestří. Cvičení s nimi je nejen zábavné, ale hlavně účinné a zdraví prospěšné. Jak vysvětluje lektorka Hana Toufarová, která k nám do Česka dovezla z Ameriky novou cvičební metodu Fit Pain Free: „Jedná se o jedinečné sportovní náčiní na posílení vnitřního stabilizačního systému, díky němuž zapojujete hluboce uložené vrstvy svalů okolo páteře, svaly pánevního dna i břišní svaly. Jejich použití je tak výbornou prevencí proti bolestem zad, ale také ramen a dalších částí našeho pohybového aparátu. Ocení ho i ženy, které mají například po porodu nebo v důsledku klimakteria potíže související s povolenými svaly pánevního dna.“

Flexi-bar

Flexi-bar je původně rehabilitační pomůcka, se kterou dnes mohou cvičit všechny věkové kategorie od dětí přes dospívající, dospělé i seniory, rehabilitující pacienti i vrcholoví sportovci. Skládá se z tyče vyrobené z umělé hmoty a vyztužené skelným vláknem, dvou koncových závaží a držadla z polyuretanu, které je uprostřed. Jedinečnost tohoto nářadí spočívá v tom, že při cvičení je naše tělo v neustálém tlaku a tahu proti kmitání Flexi-baru. Při cvičení tak dojde k zapojení hlubokých vrstev svalů břicha a okolo páteře, svalů pánevního dna a bránice, které se souhrnně nazývají core. „Při cvičení totiž dochází, díky speciální konstrukci této cvičební pomůcky, k pravidelným kmitům, které příznivě působí na ochablé svalové skupiny a podněcují jejich růst. Svaly se díky kmitání rychleji zahřívají a maximální prokrvení vede k intenzivní výměně krve, zrychlení látkové výměny, k optimálnímu zásobování kyslíkem a živinami, a především také k velice efektivnímu budování svalstva,“ říká lektorka Hana Toufarová. Při tréninku doma jistě oceníte, že můžete cvičit ve stoje, v sedu, vytvářet si různé posilovací sestavy. Skvělé je Flexi-bar kombinovat také např. s BOSU, power jógou, velkými míči nebo pilates.

Flexi-bar
Cvičební pomůcka Flexi-bar. Foto: www.fitpainfree.com

Návod, jak cvičit s Flexi-barem:

  • Tyč uchopte uprostřed držadla (jednou nebo oběma rukama – ne křečovitě!).
  • Stáhněte lopatky směrem dolů k pasu. Posílíte tak mezilopatkové svaly a budete správně stát. Stůjte pevně, aby se tělo, pokud možno, nehýbalo.
  • Začínejte vždy velice jemným kmitáním. I malé kmity mají velký význam. Pokud vám kmitání zpočátku nejde, zastavte pohyb tyče. Zavřete oči, udělejte nádech-výdech a zkuste to znovu. Brzy získáte cit pro tento pohyb.
  • Maximálního efektu cvičení s Flexi-barem docílíte, když budete cvičit minimálně 10 až 15 minut 2x až 3x týdně.

    Fit pain free XCO do přírody i do fitka
    Nová cvičební pomůcka XCO je dnes skvělým tréninkovým doplňkem. Foto: www.fitpainfree.com

XCO

Nová cvičební pomůcka XCO (čte se jako Iksko), původně vyvinutá pro terapii, je dnes skvělým tréninkovým doplňkem. Mohou ji používat jak vrcholoví sportovci, tak třeba i senioři. A mohou s ní cvičit ženy, muži, dokonce i děti. Jak vysvětluje Hana Toufarová: „Jejím základem jsou dva válce, které uchopíte do rukou a pohybem v nich aktivujete přesýpání speciální hmoty. Zapojíte tak maximum svalů, a především posílíte hluboký stabilizační systém. XCO navíc funguje jako skvělá kardio zátěž, která nezatěžuje klouby.“

Dá se používat venku, dokonce v jakémkoliv počasí, protože materiál je odolný proti povětrnostním vlivům. Ale výborně vám poslouží i při posilování doma. Válce jsou skvělé také v kombinaci s ostatním náčiním, například s BOSU. Přidáním XCO k vašemu běžnému posilování se cvičení stane nejen zábavnějším, ale především za stejný čas zvýšíte intenzitu, zlepšíte kondici a více posílíte svaly.

Kdy a kde?

Nově jsou pro všechny zájemce, které metoda FitPainFree oslovila, připraveny krásné nové prostory v hotelu Diplomat (Praha 6, Evropská 15). Na výběr jsou nejen jednotlivé konzultace po měsíci, ale také 12týdenní terapie (6 konzultací) v rozmezí 14 dnů nebo intenzivní kondiční lekce 2 – 3x týdně. Po dobu konzultace je pro klienty zajištěno i parkování, 2 min od hotelu Diplomat je zastávka metra Dejvická.

Další možností je účast ve skupinových lekcích FitPainFree, které povede Hanka Toufarová od 31.11., a to každý čtvrtek 18.00-19:00 v centru trvalého zdraví Cordeus (stanice metra i tramvaje Bořislavka). Počet míst je 13, proto je nutná rezervace.

Více na facebooku FitPainFree Praha nebo na tel. 602 587 969.

Více informací najdete na www.flexibar.cz

Přidejte svůj komentář!

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*