MS v aerobiku: Prokopová obhájila titul, Matějovičová získala fantastický zlatý hattrick

Zlato v kategorii dospělých žen vybojovala o víkendu na světovém šampionátu v belgickém Gentu naše Viktorie Prokopová, která tím obhájila titul královny sportovního aerobiku. Vůbec nejúspěšnější závodnicí mistrovství se se třemi zlatými medailemi stala Eva Matějovičová a zahanbit se nenechali ani ostatní čeští závodníci, kteří potvrdili, že jsou špičkami v tomto sportu.

MS v aerobiku: Prokopová obhájila titul, Matějovičová získala fantastický zlatý hattrick (Foto: www.fisaf.cz)

Přes 327 závodníků v pěti věkových kategoriích se v termínu 26. – 28. 10. 2023 zúčastnilo FISAF International World Sport Aerobics and Fitness Championship, který se konal v belgickém Gentu. Milovníci tohoto sportu s napětím očekávali zejména výkony v nejvíce sledované kategorii dospělých žen, kde Češkám konkurovaly především zkušené Australanky. Perfektní energickou sestavou získala právem zlato Češka Viktorie Prokopová z Fitness Center Báry a Hanky Šulcové. Obhájila tak svůj titul světové mistryně, což se v historii českého sportovního aerobiku zatím podařilo pouze Adéle Citové. Na druhé příčce na MS skončila Australanka Victoria Lee a na třetí její krajanka Stephanie Cage.

České drama v kategorii Youth

Jeden z nejzajímavějších soubojů letošního světového šampionátu si diváci v zaplněné atletické hale v Gentu vychutnali také v kategorii Youth ženy. Po dramatickém souboji dosedla na pomyslný trůn Eva Matějovičová z Aerobic Teamu Praha. Ta navíc – jako členka vítězného dospělého tria a Aerobic grande fitness týmu Aerobic Teamu Praha – získala na šampionátu tři zlaté medaile a stala se tak vůbec nejúspěšnější závodnicí tohoto mistrovství.

Na druhém místě v této kategorii se umístila letošní mistryně Evropy a loňská mistryně ČR i světa Nikol Ullrichová z Fitness Center Báry a Hanky Šulcové, bronz si odváží letošní mistryně ČR, Tereza Miková z Aerobic Teamu Praha.

MS v aerobiku: Prokopová obhájila titul, Matějovičová získala fantastický zlatý hattrick (Foto: www.fisaf.cz)

Češi byli na MS tradičně nejsilnějším týmem

Nečekané výsledky přinesla kategorie dospělých párů, kdy mistry ČR, Adélu Citovou a Tomáše Absolona, ve finále porazili Anna Poláková s Jáchymem Hanákem z MV Teamu Univerzity Tomáše Bati. Třetí se umístily Adéla Soukupová s Anetou Moravečkovou z Fit Studia D.

Mistrem světa v kategorii dospělých mužů se stal Jack Maillard z Austrálie, stříbrný byl Francouz David Orta a bronzový Jáchym Hanák z MV Team Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně.

Zlato v kategorii trií patří letošním i loňským mistryním Evropy – Veronice Frantové, Evě Matějovičové a Tereze Mikové z Aerobic Teamu Praha. Druhou příčku obsadily naše závodnice z Fitstation.cz – sestry Valerie a Viktorie Fedorovy s Natálií Jakůbkovou, a jako třetí se umístili Veronika Holešovská, Anna Poláková a Vít Vlach z OneClub Brno.

Další velký souboj proběhl v kategorii Grande aerobik. Ve finálovém kole se bohužel zranila členka vítězů semifinále – belgických RheAxion. Tým vystoupil ještě jednou v závěru kategorie, ale i přes neuvěřitelně rychlou úpravu choreografie v redukovaném složení semifinálové umístění neudržel a skončil stříbrný. Zlato si tak zaslouženě odváží český Aerobic Team Praha s choreografií Legendary.

„Jsem neuvěřitelně šťastná, že náš klub získal pět zlatých medailí. Podařilo se nám výborně načasovat formu a prodat vše, na čem naše závodnice tak tvrdě pracovaly. Absolutně nejlepším výsledkem je zlatý hattrick Evy Matějovičové, která se stala trojnásobnou mistryní světa v jednom dni, což se nikdy předtím nikomu nepodařilo,“ uvedla Veronika Buriš, trenérka Aerobik Teamu Praha.

MS v aerobiku: Prokopová obhájila titul, Matějovičová získala fantastický zlatý hattrick (Foto: www.fisaf.cz)

Obliba aerobiku roste – MS se zúčastnila i delegace z Jižní Ameriky

Skvěle obsazená byla také kategorie Master ženy, v níž s přehledem zvítězila naše zkušená závodnice (a maminka téměř dvouletého syna) Kateřina Šmejkalová z Aerobic Dancers Kladno. V dospělé kategorii Petite aerobic si druhé místo odváží tým AK Olomouc, letošní mistři Evropy a ČR (první příčku tentokrát obsadila Austrálie s choreografií SHAKE v čele s dlouholetým trenérem a závodníkem Brentonem Andreolim).

V kategorii Fitness dosáhly na první příčku úřadující mistryně Evropy z BM FITNESS Havlíčkův Brod s choreografií Folklór, stříbro si domů odváží M-team Praha s choreografií Spiderman.

„Letošní mistrovství světa prokázalo elitní postavení českého sportovního aerobiku na světové scéně. Gratulujeme všem členům naší reprezentace a děkujeme belgickým kolegům za perfektní organizaci závodu. Jsme také velmi rádi, že se ho nově zúčastnili zástupci zemí z Jižní Ameriky a Mexika. To nám dává příslib dalšího globálního rozvoje našeho sportu do budoucna,“ doufá Jana Havrdová, prezidentka Českého svazu aerobiku a fitness FISAF.cz.

Tip: Záznam z MS ve sportovním aerobiku a fitness bude vysílat Česká televize na ČT4 Sport ve čtvrtek 2. 11. 2023 v odpoledních hodinách.

Více informací najdete na www.fisaf.cz a https://www.facebook.com/fisaf.cz/

Přidejte svůj komentář!

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*