Šíji uvolníte rychle i v práci

Bolí vás z neustálého koukání do počítače a mobilu krční páteř? Lucie Rychetská, zkušená instruktorka, která vede pod hlavičkou Školy fitness profesionálů Fisaf.cz workshop Tělo bez bolesti, vám poradí, jak se těchto nepříjemností rychle zbavit.

Lucie Rychetská - zdravá záda - Fisaf.cz
Lucie Rychetská se zdravým pohybem zabývá více než 20 let. Foto: www.fisaf.cz

„Právě krční páteř je nejpohyblivějším úsekem naší páteře, zároveň je ale i tím nejvíce namáhaným. Často tak tady můžeme pociťovat bolest jako následek jejího přetížení. K tomu dochází zejména nevhodnými pohybovými návyky, kdy se celý den hrbíme s hlavou nepřirozeně předsunutou, a tím vytváříme svalové dysbalance,“ vysvětluje Lucie Rychetská, instruktorka, která se zdravým pohybem zabývá více než 20 let. Na „živém“ i online kurzu Tělo bez bolesti Školy fitness profesionálů Fisaf.cz pak učí zájemce cvičit tak, aby si pomohli od bolestí, i způsoby, jak tělo uvolnit a následně stabilizovat ve správných pozicích. V takových, v nichž se běžně ocitáme každý den ve všedním životě…

A jak si tedy rychle ulevit od bolesti, třeba vsedě v kanceláři? „Existuje spousta jednoduchých úlevných cviků, které lze praktikovat v sedě. Základní pozice je ta, že si sedneme, uvolníme se a stáhneme ramena od uší dolů – přidáme úklon hlavy k jedné straně, bradu přitáhneme k hrudní kosti, chytneme jednou rukou hlavu nad uchem, dlaň druhé ruky dáme na krk a jedeme od vrchu dolů malíkovou hranou – s výdechem klesneme o trochu níže, až dojedeme ke klíční kosti,“ popisuje první jednoduchý cvik Lucie Rychetská.

Jana Havrdová cvičení v kanceláři
Existuje spousta jednoduchých úlevných cviků, které lze praktikovat i v kanceláři. Foto: www.fisaf.cz

Stejně úlevný cvik je podle ní, když dáme hlavu na stranu, palec jedné ruky opřeme o bradu, zbytkem ruky se opřeme do ramene a rytmickým zatlačením palce pak malými pohyby otáčíme hlavu do strany. Pak strany vyměníme.

A do třetice si dáme jednu ruku pod klíční kost a stáhneme jí kůži pod ní co nejvíce dolů. Pak se ukloníme hlavou na druhou stranu, podíváme se na strop, malinko vytáhneme i bradu a vrátíme se zpět, několikrát jemně a opatrně vše opakujeme, i na druhou stranu.

Workshop Tělo bez bolesti pořádá Škola fitness profesionálů Fisaf.cz. Ta má více než 20letou praxi s vedením kurzů pro instruktory nejrůznějších forem cvičení. Spolupracuje s největšími kapacitami ve svém oboru. Jako první v ČR jí byla udělena akreditace mezinárodní společnosti Europe Active, nejvyšší uznání kvality vzdělávacího systému v oblasti fitness v Evropě a FISAF.cz.

Více informací (nejen) o workshopu Tělo bez bolesti najdete na www.fisaf.cz a https://www.facebook.com/fisafprofi

Přidejte svůj komentář!

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*