Trenér v hodinkách, který pomáhá i motivuje

Díky dnešním technickým novinkám je sportování ještě zábavnější než dřív. Navíc tak máme možnost sestavit si vlastní tréninkový plán. Chytré hodinky, fitness náramky a sporttestery dokáží být v kombinaci s mobilními aplikacemi skvělými pomocníky i motivátory při jakékoliv sportovní aktivitě.

Multisportovní GPS hodinky Suunto 9 G1 Baro
Multisportovní GPS hodinky Suunto 9 G1 Baro. Foto: www.4camping.cz

„Na trhu dnes existuje mnoho druhů sporttesterů a chytrých hodinek s různými funkcemi, které jsou zaměřené na konkrétní druh pohybu – běh, plavání, cyklistiku, horolezectví nebo třeba golf. Také ale můžete vybírat mezi multisportovními modely, které podporují více druhů aktivit. Záleží na vašich nárocích na funkce a samozřejmě i na finančních možnostech. Každopádně získáte dokonalý přehled o trase, překonaných kilometrech, spálených kaloriích i o své tepové frekvenci. Některé modely dokáží dokonce monitorovat kvalitu vašeho spánku,“ upozorňuje Vít Hruška z e-shopu 4camping.cz, zaměřeného na sportovní a turistické vybavení do přírody. Zároveň dodává, že v neposlední řadě sporttestery představují krásný designový doplněk, který ocení zvláště sportovně zaměřené ženy.

Sofistikovaný trénink

Moderní „trenéři na ruku“ se dají propojit s mobilním telefonem nebo počítačem, a vy tak můžete díky sportovním aplikacím měřit a vyhodnocovat údaje o svém tréninku. Díky možnosti automatického přenášení a sdílení na internetu lze také srovnávat své výkony s dalšími uživateli.

Mobilních aplikací je dnes nespočet a mohou být velkým přínosem při vašem tréninkovém plánu. Existují aplikace, se kterými se posiluje, jiné nabízejí komplexní program, jako je jóga nebo běh. Jak vysvětluje Jana Havrdová, prezidentka Českého svazu aerobiku a fitness FISAF.cz: „Mobilní aplikace se již běžně počítají za pevnou součást fitness průmyslu. Samozřejmě nemohou plnohodnotně nahradit trénink s odborníkem, ale mohou být velkým pomocníkem při změně životního stylu, který i profesionální trenér při práci s klientem velmi dobře využije k monitorování objemu jeho pohybu v průběhu dne.“ Technika jde stále dopředu a často je předmětem diskuzí, jak moc je to správné. Sportovní aplikace jsou jednoznačně přínosem, i když je samozřejmě musíme používat s rozumem. „Jsou dobrý sluha, ale zlý pán. Člověk nesmí podlehnout tomu, co musí denně „naběhat“ apod. Mobilní aplikace by měly být spíše orientačním pomocníkem, inspirací a návodem pro změnu životního stylu k lepšímu,“ upřesňuje Jana Havrdová.

Jana Havrdová Fisaf.cz
Jana Havrdová. Foto: www.fisaf.cz

5x pomoc pro váš trénink i kondici:

Multisportovní GPS hodinky Suunto 9 G1 Baro patří do nejvybavenější řady. Jsou ideální pro sportovce, kteří chtějí to nejlepší pro svůj trénink a závody. Zároveň je ocení příznivci dlouhých treků a závodů v náročném terénu. Přestože jsou vybaveny špičkovými funkcemi, používání je snadné a intuitivní. S těmito hodinkami máte možnost využívat už přednastavené profily, nebo si je upravovat podle sebe. Profily jsou připravené pro prakticky všechny sportovní disciplíny, včetně těch multisportovních, jako je triatlon. Výhodou hodinek je ovládání tlačítky i dotykem na displeji, které ocení například lyžaři. Koupíte je na www.4camping.cz za doporučenou cenu 15 270 Kč.

Hodinky Suunto 5 G1 vycházejí z TOP modelu Suunto 9. Jsou ideální pro sportovce, které lákají funkce profesionálních hodinek a rádi zvolí cenově dostupnou variantu. Hodí se pro běh po cestách i v terénu, cyklistiku, fitko, plavání, chůzi, turistiku či míčové sporty. Jsou také vhodné pro uživatele, kteří více než obyčejné chytré hodinky ocení ty vyladěné chytré multisportovní. Koupíte je na www.4camping.cz za doporučenou cenu 8 390 Kč.

Moderní hodinky s GPS Suunto Ambit3 Run (HR) jsou určeny především pro běžce, kteří ocení přesné a spolehlivě naměřené údaje (informace o rychlosti, vzdálenosti, tempu…). Hodinky jsou dále schopné měřit nadmořskou výšku, navigovat po trase nebo zpět na místo, kde jste začínali. A to vše za pomocí GPS. Snímání srdečního tepu je možné prostřednictvím komfortního hrudního pásu, který se k hodinkám připojí pomocí bluetooth. Hodinky mají funkce záznamu průběhu aktivit do paměti (a to včetně trasy), plánovač intervalového tréninku, čas zotavení/odpočinku, test kvality spánku nebo také rychlý test zotavení. Prostředí hodinek a jejich ovládání je kompletně přeloženo do českého jazyka. Koupíte je na www.4camping.cz za doporučenou cenu 8 250 Kč.

Hrudní pás Suunto Smart Sensor Ble HR
Hrudní pás Suunto Smart Sensor Ble HR. Foto: www.4camping.cz

Chytrý náramek Niceboy X-fit GPS je výborným doplňkem při sportu, ale i při každodenních činnostech. Na výběr máte 22 sportovních aktivit, ke kterým se váže přesné měření trasy pomocí GPS, měření rychlosti, spálené kalorie, přímé měření srdečního tepu a mnoho dalších funkcí. Mezi ty každodenně používané patří krokoměr, měření vzdálenosti, spálených kalorií nebo monitoring spánku. To vše si můžete zobrazit v přehledné aplikaci v češtině ve svém mobilu. Díky zabudovanému GPS modulu je možné přesně měřit a zaznamenávat své výkony bez nutnosti nosit s sebou mobilní telefon. Náramek navíc tyto informace ukládá do své interní paměti až po dobu 7 dnů. Při propojení s mobilem pak upozorňuje na telefonní hovory a zprávy. Lze jím také ovládat hudbu nebo třeba fotoaparát mobilního telefonu. Koupíte ho na www.4camping.cz za doporučenou cenu 1 990 Kč.

Hrudní pás Suunto Smart Sensor Ble HR je určen pro přesné a maximálně komfortní sledování srdeční frekvence. Díky jeho subtilní podobě ho na sobě ani nepocítíte. Hrudní pás lze využít i při plavání, kde jsou data o srdeční frekvenci ukládána do snímače, a až poté, co se vynoříte, jsou přenesena buď do příslušného přístroje, nebo do aplikace. Koupíte ho na www.4camping.cz za doporučenou cenu 2 250 Kč.

4camping.cz je outdoorový e-shop, který nabízí veškeré vybavení do přírody, na sport a turistiku od stanů, přes oblečení, spacáky, karimatky, obuv, batohy, kempingový nábytek, až po čelovky, věci na vaření a nejrůznější outdoorové vychytávky a nově také kompletní lezecké vybavení. Mezi články najdete spoustu praktických tipů, testů a doporučení skutečných odborníků. 4camping.cz získal ocenění Shop roku 2019.

Zdroj informací: www.4camping.cz a www.fisaf.cz

Přidejte svůj komentář!

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*