Zdravé fitness pro zdravé Česko

Tak se jmenuje konference České komory fitness, která se bude konat 26. 4. v Centru pohybové medicíny Pavla Koláře, a jež nabídne pestrý mix praktických i zajímavých informací pro všechny profesionály v oboru fitness, a každého, kdo se chce dozvědět více o skutečně zdravém životním stylu.

Fisaf konference
Konference České komory fitness „Zdravé fitness pro zdravé Česko“ se letos uskuteční 26. dubna 2019 . Foto: www.fisaf.cz

Fitness jako součást zdravotně preventivní péče? Realita, nebo utopie? Kde jsme, co jsme již udělali a co nás ještě čeká? Zdravá výživa a pohyb – nerozlučná dvojice pro zdravý a kvalitní život! Fakta a mýty ve výživě… To jsou jen některá z letošních témat konference Zdravé fitness pro zdravé Česko, která proběhne 26. 4. od 9.00 do 17.00 v Centru pohybové medicíny Pavla Koláře v Praze 4, a již netrpělivě očekávají všichni nadšenci, jejichž profese souvisejí s oborem fitness, a vůbec každý, kdo holduje zdravému životnímu stylu.

Hlavní téma – pohyb, výživa a zdraví

Stejně jako v předchozích letech, i letos organizátoři z České komory fitness pozvali na konferenci významné odborníky a zajímavé hosty, jejichž vystoupení jistě přinesou mnoho nových informací. Účast přislíbili například Lukáš Roubík a Miloslav Šindelář z Institutu moderní výživy, kteří seznámí posluchače s nejnovějšími vědecky podloženými a objektivními informacemi o výživě. Jaké účinky na zdraví mají klidnější formy cvičení označované jako Body&Mind na konferenci blíže představí Lucie Dědičová, instruktorka pilates a školitelka metody PortDeBras.

„Také další očekávané odborné vystoupení bude na aktuální téma. Ostatně o nutnosti brát pohyb jako běžnou součást života se již řadu let snaží přesvědčit českou populaci mnoho odborníků z řad zdravotníků i fitness profesionálů. Právě proto jsme rádi, že na konferenci pohovoří o tomto aktuálním tématu Mgr. Zdeněk Hamřík, Ph.D., vedoucí Katedry rekreologie FTP UP v Olomouci, který ve svém příspěvku ukáže na řadu paradoxů dnešní doby, kdy nedostatek pohybu zásadně ovlivňuje zdraví celé populace,“ říká Jana Havrdová, prezidentka České komory fitness, organizace, která tuto tradiční celorepublikovou akci pořádá.

Jiří Ježek
Pozvání na konferenci přijal i Jiří Ježek, náš velmi úspěšný hendikepovaný sportovec, mistr světa a zároveň nejúspěšnější paralympijský cyklista historie. Foto: www.fisaf.cz

Na konferenci Zdravé fitness pro zdravé Česko zazní 26. 4. ještě mnoho dalších témat a příspěvků od odborníků z fitness oboru. „Řada z nich je přímo určena lidem, kteří ve fitness byznysu začínají nebo již podnikají. A myslím si, že už jejich názvy znějí slibně – například: Fitness jako součást zdravotně preventivní péče – jak získat důvěru lékařů i zdravotních pojišťoven? Anebo: Jak neztratit motivaci a jít si za svým snem?“ doplňuje Dana Nováková z České komory fitness.

„Jsme rádi, že naše pozvání na konferenci přijal i Jiří Ježek, náš velmi úspěšný hendikepovaný sportovec, mistr světa a zároveň nejúspěšnější paralympijský cyklista historie. Jeho přednáška na téma osobní motivace bude jistě pro všechny posluchače velkým zážitkem,“ upozorňuje na závěr na dalšího zajímavého hosta konference Zdravé fitness pro zdravé Česko Jana Havrdová.

Česká komora fitness reprezentuje český fitness sektor u nás, nastavuje standardy a zkoušky z fitness profesí, organizuje osvětové a odborné akce pro odbornou i laickou veřejnost, spravuje Český registr fitness profesionálů a propojuje český fitness sektor se zahraničím a s aktuálními poznatky a trendy. Více na www.komorafitness.cz

Zdroj informací: www.fisaf.cz a www.komorafitness.cz

Přidejte svůj komentář!

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*