Zpěvák Márdi pomáhá popularizovat pohyb v rámci Let´s #BEACTIVE

Originální způsob, jak připomenout české populaci, a především mladé generaci, aby se více hýbala, představuje song s názvem Kdo se pohybuje, ten se dobře má. Skladba vznikla pro projekt Let´s #BEACTIVE, je společným dílem České komory fitness, Českého svazu aerobiku a fitness.FISAF.CZ a podpořil ji i Český olympijský výbor. Složil ji a nazpíval populární hudebník Márdi, frontman pardubické skupiny Vypsaná fixa.

Márdi, frontman pardubické skupiny Vypsaná fixa.
Populární hudebník Márdi, frontman pardubické skupiny Vypsaná fixa. Foto: www.fisaf.cz

V České republice ubývá lidí, kteří se pravidelně věnují pohybu, a to napříč všemi věkovými kategoriemi. Absence pohybu je ovšem alarmující zvláště u mladé generace.

„Jak vyplynulo z loňského výzkumu míry pohybové aktivity a sportování mezi evropskou populací od Eurobarometru, patříme mezi nejlínější národy v Evropě. Zatímco 40 % Evropanů provozuje alespoň jednou týdně nějakou fyzickou aktivitu, u nás je to jen 32 % populace. A 60 % Čechů se pohybu nevěnuje vůbec či jen zřídka,“ říká Jana Havrdová, prezidentka České komory fitness a prezidentka Českého svazu aerobiku a fitness FISAF.CZ, a upozorňuje, že právě věková kategorie 15 až 24 let zaznamenala při loňském průzkumu v celé Evropě významné zhoršení.

Dobrý nápad našel správnou odezvu

Sportovní organizace na celém světě hledají stále nové způsoby, jak oslovit veřejnost s cílem zamyslet se nad svým životním stylem a naučit se brát pravidelný pohyb jako nezbytnou součást života. Stejné poslání má i dlouhodobý mezinárodní projekt Let´s #BEACTIVE, který v Česku zaštiťuje Česká komora fitness ve spolupráci s Českým olympijským výborem a Českým svazem aerobiku a fitness.FISAF.CZ. Jeho záměr je jasný – motivovat Čechy, aby se více hýbali a žili zdravěji. Právě pro tento projekt a ve stejném duchu vznikla i skladba Kdo se pohybuje, ten se dobře má, kterou složil a nazpíval Márdi, zpěvák, kytarista, textař a frontman pardubické skupiny Vypsaná fixa.

„S Márdim jsem se poprvé setkala loni v létě, když jsem moderovala populární hudební festival United Islands of Prague. Sama jsem maminkou tří dětí, takže samozřejmě vím, že právě on je idolem mnoha mladých posluchačů. Ostatně – které dítě by dnes neznalo některou z písniček skupiny Mixle v piksle nebo Kašpárka v rohlíku…,“ říká Jana Havrdová a vzpomíná, jak ji právě na téhle akci napadlo, že Márdi by mohl být ten pravý, kdo by uměl oslovit hlavně mladší generaci, aby se víc hýbala. Nápad měl dobrou odezvu nejen u zúčastněných a rozhodujících institucí, ale hlavně i u samotného hudebníka Márdiho. Výsledkem je melodická píseň Kdo se pohybuje, ten se dobře má, se snadno zapamatovatelným textem, vtipně reflektující lenost českého národa a vybízející k pohybu. Poslechnout si ji můžete například zde: https://www.youtube.com/watch?v=OKJG-nDcsF8&list=RDOKJG-nDcsF8&start_radio=1&t=0

Jana Havrdová
Jana Havrdová. Foto: www.fisaf.cz

Kdo je Márdi

Michal Mareda se narodil 5. 6. 1974 v Čáslavi. Působí jako zpěvák, kytarista a textař, frontman pardubické skupiny Vypsaná fixa, jejíž hudba a písničky zazněly třeba ve filmech Václav, Čtyři slunce nebo Bába z ledu. Márdi společně se skupinou Vypsaná fixa také zhudebnil texty dětí ze ZŠ Montessori Pardubice, nahrál album Planety malého prince a produkoval novou desku Kašpárka v rohlíku, oblíbeného projektu pro děti. Márdi je autorem hymny Mistrovsví světa v hokejbalu 2017, které se konalo v Pardubicích, a nově i songu Kdo se pohybuje, ten se dobře má, který vznikl ve spolupráci s Českým svazem aerobiku a fitness.FISAF.CZ, Českou komorou fitness a Českým olympijským výborem.

Český svaz aerobiku a fitness FISAF.cz je členem České komory fitness a od svého založení roku 1992 se jeho aktivity neustále rozrůstají. Mimo činnost v oblasti závodního aerobiku aktivně podporuje rozvoj neziskové i komerční fitness sféry a podporuje sportovně-společenské aktivity zaměřené na zdravý životní styl Čechů. Patří mezi nejaktivnější sportovní svazy v ČR: sdružuje na 80 sportovních klubů, 2 500 aktivních členů a každoročně pořádá přibližně 40 sportovních soutěží. Jeho reprezentační týmy patří mezi nejúspěšnější na světě.

Více na www.fisaf.cz

Přidejte svůj komentář!

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*