České mistrovství v aerobiku bylo ve znamení končících i vycházejících hvězd

Konec jedné generace a začátek nové, tak by se dala shrnout atmosféra Mistrovství ČR ve sportovním aerobiku a fitness, které proběhlo o víkendu 1. a 2. října 2022 v Brně. Zúčastnilo se ho přes 550 závodníků v 5 věkových kategoriích. Nejen ti, kteří se se sportovní kariérou v letošním roce rozloučí, ale i nováčci dokázali, že jsou připraveni na vrchol sezony, jímž bude 2.–4. listopadu FISAF International World Championships Sport Aerobics & Fitness 2022. Mistrovství světa v tomto sportu letos hostí Česká republika a proběhne v Ostravě!

České mistrovství v aerobiku bylo ve znamení končících i vycházejících hvězd (Foto: www.fisaf.cz)

V nejprestižnější kategorii dospělých žen získala svůj vůbec první republikový titul v této věkové kategorii Viktorie Prokopová z Fitness Center Báry a Hanky Šulcové. Předvedla nádhernou choreografii, i přes to, že těsně před tímto závodem bojovala s těžkou angínou, a právem si tak zasloužila dlouhý aplaus publika v kampusu Fakulty sportovních studií Masarykovy univerzity v Brně, kde se mistrovství konalo.

„S mojí trenérkou Bárou jsme byly celý týden před mistrovstvím nervózní, jestli vůbec budu moct na plochu nastoupit. Angína a antibiotika na deset dní udělaly své. Snažily jsme se dohnat vše ze všech sil, aby start na mistrovství nebyl ostuda, tělo mě ale vůbec neposlouchalo. Obě jsme si plně vědomy, že do ideálu, který se mi povedl například na ME, to mělo ještě daleko. O to víc děkuji celému klubu fanoušků a všem, kdo mě v hale podpořili! Ta atmosféra při mém finálovém vystoupení byla opravdu dokonalá,“ svěřila se Viktorie Prokopová.

Na druhém místě za ní v této kategorii skončila Vanda Šimková z MV Team Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně, která startovala pod vedením trenérky Moniky Váňové. Bronzovou medaili získala Veronika Frantová z AEROBIC TEAM Praha s trenérkou Veronikou Buriš.

České mistrovství v aerobiku bylo ve znamení končících i vycházejících hvězd (Foto: www.fisaf.cz)

Nastupuje silná generace

Letos poprvé se na mistrovství České republiky představila nová věková kategorie Youth, která je určena závodníkům ve věku 15–17 let a soutěží se v ní pouze v kategorii sportovního aerobiku. Ve skvěle obsazeném startovním poli tak zlato v kategorii žen vybojovala Nikol Ullrichová z Fitness center Báry a Hanky Šulcové. Ze stejného klubu jsou i nové mistryně republiky v kategorii dua Johana Vodičková a Viktorie Hejlová i zlaté trio Nikol Ullrichová, Viktorie Čedíková a Aneta Bedrnová, která navíc za klub Aerobic team Butterfly získala zlato mezi juniorskými ženami a je objevem této sezony.

„Právě Aneta Bedrnová patří do nové generace, která závodí po dlouhém covidovém období a podává skvělé výkony. Aneta svým vystoupením nadchla porotu natolik, že některé rozhodčí zvažovaly její ohodnocení plným počtem bodů, tedy desítkou. Tu nakonec nezískala, ale nejvyššími známkami v kategorii potvrdila, že je obrovský talent,“ podotýká Jana Havrdová, prezidentka pořadatelského Českého svazu aerobiku a fitness FISAF.cz.

Mistrem České republiky v kategorii dospělých mužů se stal Jáchym Hanák z MV Team Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně, na druhém místě se umístil Vít Vlach z OneClub Brno a třetí skončil Martin Hložek z Aerobic Team Zlín.

Zlato z kategorie trií si odváží letošní vicemistryně Evropy, tým: Veronika Frantová, Eva Matějovičová a Tereza Míková z AEROBIC TEAM Praha. Dua vyhrál pár Jáchym Hanák a Anna Macková z MV Team Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně. Třetí skončily letošní mistryně Evropy: Veronika Vítková a Johana Vodičková z Fitness Center Báry a Hanky Šulcové.

„Letošní mistrovství České republiky bylo opravdu jako splněný sen. Všem našim závodnicím děkuji za jejich předvedené výkony, byl to opravdu zážitek. Jsme na ně všichni trenéři moc pyšní, neboť žádná ze závodnic netrénuje víc než 3x týdně, a přesto mají neskutečné výsledky. Nejen Viki Prokopová a Nikolka Ullrichová v kategoriích singlů, ale i všichni ostatní. A děkujeme OneClub Brno za uspořádání opravdu nezapomenutelného mistrovství,“ vzkazuje Bára Ptáčková-Šulcová, trenérka z Fitness Center Báry a Hanky Šulcové.

České mistrovství v aerobiku bylo ve znamení končících i vycházejících hvězd (Foto: www.fisaf.cz)

Rozloučení hodná světového šampionátu

Špičkové sestavy na světové úrovni předvedli i závodníci v atraktivní kategorii Performance, kde zvítězil tým z Juniorského Fitness Klubu Louny se skladbou Soldiers! Tým s hvězdným obsazením, ve kterém nechybí ani Adéla Citová, úřadující mistryně světa v dospělých ženách, v letošní sezoně ukončí svou závodní kariéru. Na druhém místě v této kategorii se umístil AEROBIC TEAM Praha se skladbou Cats a bronz si domů veze tým Studia K Barrandov se skladbou Avatar.

Kategorii fitness step vyhrály úřadující mistryně Evropy ze Sportovního klubu Aerobic Oxygen Příbram s choreografií Burlesque, stříbro přiveze domů BM Fitness Havlíčkův Brod s choreografií Je t´aime, bronz získal tým Fit studia Venuše Kladno se skladbou Funfair/pouť.

Dramatické bylo finále kategorie fitness Grande Aerobic, kde titul mistryň republiky získaly vicemistryně Evropy AEROBIC TEAM Praha se skladbou Vikings. Druhou pozici ze základního kola, i přes zranění jedné ze závodnic, obhájil tým Aerobic Dancers Kladno a bronz si z Brna odváží tým Aerobik klub Lady Plzeň.

Neméně divácky atraktivní byla tradičně také vystoupení nejmladších dětí ve věku 8-10 let, které soutěžily v Republikovém finále o pohár Jitky Poláškové. „V brněnském kampusu vládla skvělá atmosféra fantastických výkonů našich závodníků i podpory plné haly. Na letošní mistrovství světa v Ostravě, které proběhne 2.–4. listopadu v Multifunkční hale Gong v areálu Dolních Vítkovic, jsme připraveni v té nejlepší formě,“ uzavírá Jana Havrdová.

Přidejte svůj komentář!

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*