Mistrovství ČR v aerobiku ovládla Prokopová, překvapením je Miková

Přes 600 závodníků v pěti věkových kategoriích se o tomto víkendu zúčastnilo Mistrovství ČR ve sportovním aerobiku a fitness, které se konalo v Kladně. Zlato v dospělých ženách obhájila Viktorie Prokopová, velkým překvapením v kategorii Youth se stala Tereza Miková, jež se se třemi zlatými medailemi stala nejúspěšnější závodnicí tohoto šampionátu. Všichni sportovci ze sebe vydali to nejlepší a předvedli, že za 14 dnů budou obávanými soupeři na mistrovství světa, které hostí 26.–28. října belgický Gent.

V nejprestižnější kategorii dospělých žen získala republikový titul podruhé v řadě letošní mistryně Evropy a loňská mistryně světa Viktorie Prokopová z Fitness Center Báry a Hanky Šulcové. Předvedla jedinečnou choreografii a právem si tak vysloužila dlouhý aplaus publika v kladenské sportovní hale, kde se šampionát 14.–15. října konal.

„Základní kolo se mi jelo o něco lépe, ale i tak jsem si to užila díky překrásné atmosféře, kterou mi všichni v hale vytvořili a za to bych jim chtěla moc poděkovat,“ podělila se o své pocity bezprostředně po finálové sestavě Viktorie Prokopová, která se za 14 dnů vydá do Belgie obhájit světové zlato.

Na druhém místě v kategorii žen se umístila Vanda Šimková z MV Team Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně, která se na něj připravovala pod vedením trenérky Moniky Váňové. Bronzovou medaili si odváží Tereza Človečková z SK Studio Sport a Zdraví Rýmařov.

Souboj Ullrichové a Mikové v kategorii Youth

Letos se již druhým rokem na mistrovství České republiky představila nová věková kategorie Youth, která je určena závodníkům ve věku 16 až 18 let a soutěží se v ní pouze v kategorii sportovního aerobiku. Ve skvěle obsazeném závodě tak zlato v dramatickém souboji vybojovala Tereza Miková z Aerobic Team Praha, která porazila letošní mistryni Evropy a loňskou mistryni České republiky a světa Nikol Ullrichovou z Fitness center Báry a Hanky Šulcové. Bronz vybojovala Eva Matějovičová z Aerobic Team Praha.

„Jsem ráda, že se naše práce vyplácí a přináší výsledky. Jsem velice vděčná své trenérce Veronice Buriš a také australské osminásobné mistryni světa Alliře Bull za spolupráci na choreografii. Na letošním mistrovství České republiky jsem získala tři zlaté medaile ve všech kategoriích, v nichž soutěžím – Youth ženy, trio dospělí a fitness grande dospělí. Stala jsem se tak nejúspěšnější závodnicí, což je pro mě naprosto neuvěřitelné. Děkuji za podporu své rodině, všem, kteří mi fandí a věří,” nešetřila svým nadšením Tereza Miková.

Rozhodně ale neusíná na vavřínech, stejně jako její soupeřka Nikol Ullrichová: “Velmi zodpovědně se připravujeme na mistrovství světa v Gentu, protože pro nás bude výjimečné i v tom, že právě zde před 18 lety naše trenérka Bára Ptáčková získala své první světové zlato a začala svou úspěšnou kariéru nejprve jako závodnice a nyní jako trenérka.”

Mistryněmi republiky v kategorii Youth dua se staly Kristýna Fryšáková a Aneta Bedrnová z Aerobic Team Butterfly. Aneta Bedrnová je také letošní mistryní republiky v kategorii junior ženy. Z kategorie Youth trio na nejvyšší příčku dosáhly Nikol Ullrichová, Viktorie Čedíková a Viktorie Hejlová z Fitness center Báry a Hanky Šulcové.

Češi budou na světovém šampionátu obávanými soupeři

Skvělé výkony ovšem podali i další závodníci v ostatních kategoriích: Mistrem České republiky v kategorii dospělých mužů se stal Jáchym Hanák z MV Team Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně. V kategorii Master ženy zvítězila Kateřina Šmejkalová z Aerobic Dancers Kladno. Zlato v kategorií trií si odváží letošní i loňské mistryně Evropy – Veronika Frantová, Eva Matějovičová a Tereza Miková z AEROBIC TEAM Praha. V kategorii Dua pak porotu i diváky oslnila Adéla Citová s Tomášem Absolonem z Juniorského fitness klubu Louny.

V kategorii Petite aerobic zvítězil tým z AK Olomouc se skladbou Formule, který je rovněž letošním mistrem Evropy. Na druhém místě se v této kategorii umístila MW gymnastická škola Mladá Boleslav se skladbou Labyrint. Bronz si domů odváží závodnice z JŠA Domyno Ivy Farářové se skladbou URNA. V kategorii fitness step dosáhly nejvyšší mety úřadující mistryně Evropy z BM FITNESS Havlíčkův Brod s choreografií Folklór, stříbro si domů odváží M-team Praha s choreografií Spiderman. Ve fitness Grande Aerobic získaly titul mistryň republiky závodnice z klubu AEROBIC TEAM Praha se skladbou Legendary. Druhou pozici obsadil tým Aerobic Dancers Kladno a bronz vybojoval tým Fit studia D. Neméně divácky atraktivní byla tradičně vystoupení nejmladších dětí ve věku 8–10 let, které soutěžily v republikovém finále o pohár Jitky Poláškové.

Všichni závodníci předvedli, že jsou perfektně připraveni na blížící se světový šampionát, který se koná 26.–28. října v belgickém Gentu. „Český svaz aerobiku a fitness FISAF.cz na něj vysílá reprezentaci o 348 členech a věříme, že opět přivezeme velké množství medailí. Mistrovství světa bude stále ještě poznamenáno neúčastí ruských týmů, které pro nás bývají největší konkurencí v kategorii fitness týmů, ale moc se těšíme zejména na skvělé závodníky z Austrálie a Belgie, kteří spolu s námi patří mezi špičku v tomto sportu,” uzavírá Jana Havrdová, prezidentka FISAF.cz.