Pečujte o své dlaně a chodidla: těmi všechno začíná!

„Víte, že i naše tělo má své „koncovky“? Jsou jimi chodidla a dlaně. Právě od nich začíná pohyb, ony se starají o naši stabilitu. A proto se o ně musíme patřičně starat,“ říká Lucie Rychetská, zkušená lektorka, která pod hlavičkou Školy fitness profesionálů FISAF.cz pořádá oblíbený kurz Tělo bez bolesti. Vybrala z něj několik cviků, které zajistí, že naše chodidla i dlaně budou jako znovuzrozené.

Pečujte o své dlaně a chodidla: těmi všechno začíná!

1. Hopík probudí chodidla

Malým pevnějším hopíkem nebo menším míčkem (ideálně takovým, který je určen přímo pro masáž chodidel) projedeme pod klouby všech prstů a jemně vždy zatlačíme. Postupujeme přes celou plosku, promasírujeme ji a stejně tak postupujeme i u přechodu k patě. Do hopíku můžeme více zatlačit a rolovat ho rychlými pohyby pod celým chodidlem. Tím ho krásně aktivujeme. Je to skvělá technika, kterou oceníte i před běháním. Vaše chodidla pak budou na sport ideálně připravená,“ doporučuje Lucie Rychetská, lektorka kurzu Tělo bez bolesti, který pořádá Škola fitness profesionálů FISAF.cz.

Tip: Pokud vás trápí hallux (vbočený palec), umístěte malý míček mezi palec a ukazováček, čímž se palec začne hezky vybočovat. Chvíli tak vydržíme a opakujeme, jak často to jde.

2. Ruce si zaslouží masáž

„Ruce jsou částí těla, na kterou zapomínáme, a přitom nás tak často bolí. Stačí si přitom sednout a celé ruce od zápěstí až po ramena promasírovat – třeba opět míčkem. Pro větší intenzitu můžeme ruku poté položit na předloktí a promasírovat ji také hezky z vrchu,“ doporučuje Lucie Rychetská.

3. Osvobozující osmičky pro bolavá zápěstí

S čím se lektorka často setkává, je také bolest zápěstí. „To nás bolí ze špatného opírání se, když máme například při cvičení propnuté lokty. Ty je dobré mít vždy lehce pokrčené, aby se loketní jamky „koukaly“ na sebe. Nejvíc by měly být zatížené prsty, a naopak trochu odlehčená zápěstí, prsty vždy směřují dopředu. Když bolí zápěstí, můžeme dát ruku v pěst a dělat osmičky, když bolí karpály, je vhodné ruku v této oblasti jakoby ždímat,“ radí odbornice.

Fisaf - Lucie Rychetská
Lucie Rychetská, lektorka Školy fitness profesionálů FISAF.cz. Foto: www.fisaf.cz

Workshop Tělo bez bolesti vychází z poznatků z moderní fyzioterapie a rehabilitace. Je určen pro lektory skupinových forem cvičení, ale také pro všechny zájemce z řad široké veřejnosti, kterým může sloužit jako inspirace i pro domácí cvičení. Seznámíte se s tím, jak funguje hluboký stabilizační systém páteře, zaměříte se na jeho aktivaci pomocí mnoha cviků, které přinášejí úlevu od bolesti. Následují jemné automobilizační cviky sloužící k uvolňování kloubů a nápravě vadného držení těla. Workshop pořádá Škola fitness profesionálů Fisaf.cz, která má více než 20letou praxi s vedením kurzů pro instruktory nejrůznějších forem cvičení. Spolupracuje s největšími kapacitami ve svém oboru. Jako první v ČR jí byla udělena akreditace mezinárodní společnosti Europe Active, nejvyšší uznání kvality vzdělávacího systému v oblasti fitness v Evropě a FISAF.cz.  Více informací najdete na www.fisaf.cz a https://www.facebook.com/fisafprofi

Přidejte svůj komentář!

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*