Rozjedeme to na Žofíně: v rámci kampaně Aktivní září začal Evropský týden sportu

V sobotu 23. 9. 2023 začal ve všech evropských zemích již 9. ročník Evropského týdne sportu. V České republice odstartoval akcí Rozjedeme to na Žofíně, současně s připomenutím výročí 75 let od založení Světové zdravotnické organizace. Více než 500 účastníků včetně řady významných osobností upozornilo na význam pravidelného pohybu jako základního pilíře fyzického i duševního zdraví a dlouhodobě udržitelné vysoké kvality života. Všichni, kdo mají zájem, můžou nastartovat svůj lepší životní styl až do 30. září, do kdy vybraná sportoviště připravila pro veřejnost pohybové aktivity a další program zdarma!

Rozjedeme to na Žofíně: v rámci kampaně Aktivní září začal Evropský týden sportu (Foto: Adam Litera)

„Při ochraně zdraví je zásadní prevence. Podle dat Světové zdravotnické organizace (WHO) lze až 80 procentům civilizačních chorob předejít zdravým životním stylem. Pohybové aktivity obecně jsou základním prvkem prevence a pomáhají nám v celé řadě oblastí – nejen fyzicky, ale i psychicky. Nikdy není pozdě začít se hýbat. Pojďme začít,“ upozornila na význam pohybu Zsofia Pusztai, vedoucí Kanceláře WHO v České republice, která se zúčastnila akce Rozjedeme to na Žofíně.

Účastníci napříč všemi věkovými kategoriemi si zde mohli vyzkoušet řadu pohybových aktivit a projít základní diagnostikou své kondice pod dohledem odborníků ze Státního zdravotního ústavu. Zcela výjimečnou atmosféru vytvořily společné jízdy na cyklistických trenažérech Technogym, které nadchly i takové osobnosti, jako jsou poslanci Parlamentu ČR Michaela Šebelová a Tom Philipp, starostka Městské části Praha 1 Terezie Radoměřská, zpěvačka Olga Lounová, fitness trenéři Jakub a Eva Krausovi nebo olympijský vítěz David Svoboda. Martina Hynková Vrbová, moderátorka pořadu České televize Sama doma, oprášila své basketbalové umění a házením na koš s přítomnými dětmi oslavila sto let českého basketbalu. Společnost Multisport darovala účastníkům akce zdarma měsíční vstupy do vybraných sportovišť. Proběhlo celorepublikové finále ve hře Molkky, kterou pořádala Rada seniorů České republiky. A zábavné aktivity pro děti připravil Český svaz aerobiku a fitness FISAF.cz a Česká obec sokolská.

Rozjedeme to na Žofíně: v rámci kampaně Aktivní září začal Evropský týden sportu (Foto: Adam Litera)

Sportoviště zvou na zajímavý program zdarma!

„Akce na Žofíně odstartovala největší svátek pohybových aktivit v Evropě – Evropský týden sportu ve formě dnů otevřených dveří BEACTIVE DAY. Ten je součástí kampaně Aktivní září a bude probíhat až do 30. 9. v síti sportovišť po celé České republice. Zapojit se ale mohou i firmy a úřady, kde lidé často tráví mnoho hodin vsedě. Krátká a jednoduchá cvičení v kanceláři připravili partneři a podporovatelé Nadačního fondu Aktivní ČESKO společně se známou českou tenistkou Andreou Sestini Hlaváčkovou,“ dodává Jana Havrdová, předsedkyně správní rady Nadačního fondu Aktivní ČESKO, jehož cílem je upozornit na benefity pohybových aktivit, sdílet příklady dobré praxe a motivovat širokou veřejnost k aktivnímu životnímu stylu.

Koordinátorem Evropského týdne sportu v České republice je Český olympijský výbor, na organizaci aktivit pro širokou veřejnost se podílí řada dalších subjektů, jako je Česká komora fitness, Česká obec sokolská a síť sportovišť a pořadatelů po celé České republice. Akce Rozjedeme to na Žofíně se uskutečnila za podpory ministrů zdravotnictví a školství ČR.

Více informací o projektu Aktivní září, kalendář jednotlivých akcí i mapu zapojených sportovišť najdete na www.aktivnicesko.cz a na sociálních sítích (Facebook, Instagram a YouTube s názvem Aktivní ČESKO).

Pro další informace kontaktujte přímo Janu Havrdovou, prezidentku České komory fitness: tel.: 602 306 858, e-mail: jana.havrdova@ceskakomorafitness.cz

Přidejte svůj komentář!

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*