BEACTIVE DAY: fitka zvou 23. a 24. 9. na Dny otevřených dveří zdarma!

23. a 24. září otevře na 200 fitness center a dalších sportovišť po celé ČR zdarma své brány veřejnosti! V rámci akce #BEACTIVEDAY se zapojí do projektu Evropský týden sportu a vy se můžete zúčastnit celé řady sportovních aktivit určených pro všechny: od dětí po seniory, od aktivních sportovců po milovníky poklidného body and mind, ale i pro ty, kteří ještě sportu nepřišli na chuť. A to zcela zdarma!

Nenechte si ujít 2 dny sportování ZDARMA! BEACTIVE DAY je opět zde! (Foto: www.komorafitness.cz)

„Naším cílem je motivovat veřejnost, aby začala v září zase cvičit, aby se lidé vrátili do normálních kolejí, a aby – stejně jako nastavují kroužky svým dětem – nastavili i sobě pravidelné cvičení. Aby našli sport, který je bude dlouhodobě bavit. Pohyb je základ spokojeného života a fitness sektor dnes nabízí velkou škálu aktivit – od klasické posilovny přes skupinové lekce, pilates, jógu a nespočet dalších možností. Fitness už totiž dávno není činka, je to především zdraví a zábava,“ říká Jana Havrdová z České komory fitness, která #BEACTIVEDAY zaštiťuje.

A tak se 23. a 24. září česká fitness centra i některé bazény a sauny, po boku celé Evropy, zapojí do akce, jíž chtějí lidem co nejvíce přiblížit aktivity, které dnes nabízejí. „Načasování této akce je ideální, protože na podzim potřebujeme zvyšovat imunitu, a nejlepším nástrojem pro ni je právě pravidelný pohyb. Každý z nás by se měl aktivně hýbat a ideálně několikrát týdně zamířit i do fitness centra či na jiné sportoviště, kde bude svou kondici zlepšovat pod odborným dohledem a v rámci společenské události, protože právě tou dnes návštěva fitness centra pro mnohé lidi je,“ dodává Jana Havrdová.

Fitka odstartují Evropský týden sportu

#BEACTIVEDAY v České republice tak na celém starém kontinentu odstartuje už 8. ročník Evropského týdne sportu. Ten se koná v celé Evropské unii pod heslem #BeActive a upozorňuje na fatální nedostatek fyzické aktivity v každodenním životě. Evropský týden sportu je iniciativou Evropské komise a jeho hlavním koordinátorem v ČR je Český olympijský výbor.

„Žijeme v době, kdy je téměř vše možné vyřešit z pohodlí domova od počítače. Od nákupu potravin až po komunikaci s rodinou a kolegy. Snižuje se tedy potřeba pohybu a tento negativní trend zapříčiňuje zvyšující se procento nemocí způsobených nedostatkem pohybu. Kromě nemocí, nedostatek pohybu negativně ovlivňuje sociální vztahy, schopnost soustředit se a učit se, ale i celkovou hospodářskou situaci. Evropský týden sportu je jedinečnou příležitostí, jak si vyzkoušet nepřeberné množství aktivit a sportů, které si lidé mohou oblíbit, začlenit je do svého každodenního života a zlepšit si svůj životní styl. Cílem sportovního prostředí, komerčního i nekomerčního, by dnes mělo být „rozhýbat“ a udržet v pohybu co nejvíc lidí, protože dnes více než kdy jindy potřebujeme zdravou populaci,“ upozorňuje Jana Havrdová.

BeActive Day jako ideálního partnera na cestě k tomu, aby se lidé cítili dobře, podporuje i největší lékárna na českém internetu Lékárna.cz. „Je to příležitost veřejně dát hlas zdraví, aktivnímu pohybu i zdravému životnímu stylu. Ten dlouhodobě podporujeme pečlivě vybraným sortimentem zdravých potravin, zdravotních potřeb, odbornými radami lékárníků i indexem měřícím, jak rychle se zdravému životnímu stylu jako společnost blížíme,“ podotýká Vladimír Finsterle, zakladatel Lékárna.cz.

Co můžete například zažít na #BEACTIVEDAY:

– Balance Club Brumlovka nabízí 23. a 24. 9. jedinečnou šanci vyzkoušet si jedno z nejluxusnějších fitness a wellness v Praze. Tyto dva dny budou mít hosté členů (tedy nečlenové) možnost přijít do klubu zdarma.

– Aquapalace Fitness nabízí volný vstup do fitness a kondiční plavání pro všechny, kteří na recepci oznámí heslo #BEACTIVEDAY.

– Dům jógy v Praze pořádá v tyto dny zdarma lekce jógy pro zdravá záda, relaxační, protahovací, klidné…, zkrátka takové, které zvládne každý.

– Form Factory, největší síť fitness klubů v ČR, připravilo pro veřejnost program na celý týden od 19. do 25. 9. Zájemci budou mít možnost využít plně otevřenou online knihovnu fitness tréninků (fitness.formfactory.cz), kde najdou přes 500 relaxačních, kardio i posilovacích lekcí vedených profesionálními instruktory. Dalším bonusem je možnost zakoupení 12měsíčního členství s jedním měsícem zdarma navíc. A pražský klub Form Factory Pankrác zve na speciální workshop zaměřený na sestavení správného jídelníčku.

– LC SmíchOFF v rámci #BEACTIVEDAY poskytne vstup zdarma pro všechny pohybové nadšence od 3 do 12 let a jejich dospělý doprovod. Užijete si bouldering, lezení na samonavijácích a prolézačky v nově otevřené dětské hale BouldříkOFF. Připraven bude i průvodce, který dětem i dospělým poradí, jak a co lézt, a jak se při aktivitě chovat bezpečně.

Veškeré informace o akci a detailní programy zapojených fitness center najdete na www.dnyfitness.cz

V případě jakýchkoliv dalších dotazů kontaktujte přímo Janu Havrdovou, prezidentku České komory fitness: tel.: 602 306 858, e-mail: jana.havrdova@ceskakomorafitness.cz

Přidejte svůj komentář!

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*