Pohyb se na podzim postará o naši lepší kondici i náladu

Jestliže celý den prosedíme u počítače a nenajdeme si ani půlhodinku na aktivní pohyb, není divu, že jsme navečer apatičtí a smutní. Naše tělo totiž pohyb nezbytně potřebuje nejen pro udržení dobré fyzické kondice, ale i pro pozitivně naladěnou, veselou mysl. A to je teď na podzim obzvlášť žádoucí.

Můžete se přihlásit na některý z kurzů Školy fitness profesionálů. Foto: www.fisaf.cz

„Hodně lidí přiznává na podzim zhoršení nálady spojené s tím, že léto končí a na krásný čas prázdnin a dovolených zbývají jen vzpomínky. Nadcházející dlouhé období chladných a šedivých dní pak na optimismu nepřidá. Z vlastní zkušenosti vím, že zaručeným způsobem, jak zahnat chmury a přivolat zpátky dobrou náladu, je dopřát tělu každý den přiměřenou dávku pohybu,“ říká Jana Havrdová, prezidentka Českého svazu aerobiku a fitness FISAF.cz.

Podle odbornice skutečně stačí, najít si ve svém, třeba i hodně nabitém pracovním programu čas na pravidelnou sportovní aktivitu, a odměna vás nemine. Bude mít podobu dobré nálady, větší chuti do života, pryč budou pocity skepse, únavy a apatie.

Podpořte své hormony štěstí!

Při aktivním pohybu se totiž začnou v mozku vyplavovat endorfiny – známé jako „hormony štěstí“. Ostatně je potvrzené, že už cvičení o střední intenzitě může zpomalit uvolňování stresových hormonů a zároveň pozitivně ovlivnit neurotransmitery v mozku, které ovlivňují naši náladu a chování.

„Proto doporučuji každému, kdo teď na podzim nevidí moc důvodů k radosti, aby si naordinoval alespoň půlhodinku aktivního pohybu denně. A je úplně jedno, jestli to bude svižnější procházka parkem, běh s kamarádkou, vyjížďka s dětmi na kole nebo třeba poklidné cvičení jógy spojené s meditací,“ dodává Jana Havrdová a přidává pár tipů pro veselejší a zdravější začátek podzimu.

Můžete se přihlásit na některý z kurzů Školy fitness profesionálů. Foto: www.fisaf.cz

2 tipy pro tělo bez bolestí:

Zdravotní jóga s pomůckami: Škola fitness profesionálů FISAF.cz pořádá 23. 10. 2022 v Praze celodenní workshop, během něhož se naučíte využít při cvičení jógy širokou škálu pomůcek (bloky, bolstery, podložky, židle). Workshop je určený pro lektory i širokou veřejnost jako inspirace i prevence proti bolestem. Naučíte se především principy trojrozměrného spirálního pohybu, principy myofasciálních (svalovo-vazivových) řetězců a energetických linií v souladu s funkční anatomií a vývojovou kineziologií lidského těla.

Pilates proti bolestem zad: Celodenní workshop Pilates proti bolestem zad pořádá Škola fitness profesionálů FISAF.cz v neděli 6. 11. 2022 v Praze. Zaměříte se na aktivaci hlubokého stabilizačního systému páteře s ohledem na poznatky z moderní́ fyzioterapie a rehabilitace. Naučíte se modifikované cviky s pilates pomůckami nebo jen na podložce, jak správně držet tělo, jak si protáhnout svaly, i jak si zlepšit hybnost kloubů tak, aby vám bylo lépe, protože pravidelné cvičení pomáhá zmírnit bolesti páteře a zároveň přispívá k psychické pohodě.

Škola fitness profesionálů FISAF.cz patří k nejstarším a nejkvalitnějším vzdělávacím organizacím v ČR v oblasti fitness. Sdružuje nejšpičkovější školitele a více než 20 let udává nejnovější trendy v oboru. Jako první v ČR získala „Fitness michelinskou hvězdu“ – akreditaci Europe Active, nejvyšší možné uznání kvality vzdělávacího systému v oblasti fitness v Evropě. Organizuje přípravné (rekvalifikační kurzy) pro složení Profesní zkoušky. Více na https://fisaf.cz/skolafitnessprofesionalu/kalendar-kurzu/ a na https://www.facebook.com/fisafprofi

Přidejte svůj komentář!

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*